08.04.2016. 00:36
Šveices čempionāta finālā iedzinējos ar 1-2 nonācis "Lugano", kas savā laukumā ar 2:3 pagarinājumā piekāpās "Bern". Elvis Merzļikins glāba komandu pat bezcerīgās situācijās, tomēr kapitulēja uzreiz pēc iemetiena, ripai trāpot nevainojami zem pārliktņa.

Pirmajā trešdaļā abas komandas pelnīja noraidījumus (kopā 34 soda minūtes), bet otrajā ķērās pie vārtu gūšanas. Diemžēl pirmais kapitulēja Elvis Merzļikins - "Lugano" jau 34. sekundē iekrita aizsardzībā, palaižot divus sāncenšus pret vienu aizsargu, un Simonds Bodenmans pēc piespēles saņemšanas meta bez ripas apturēšanas, neatstājot latvietim izredzes.

Tomēr laukuma saimniekiem izdevās pārņemt vadību. Pēc metiena no zilās līnijas labākais cīņā par atlēkušo ripu bija pagājušajā gadā Gagarina kausu izcīnījušais Tonijs Mortensons, bet 2:1 panāca 614 mačus Nacionālajā hokeja līgā aizvadījušais Maksims Lapjērs, kurš 38. minūtē no labās malas trāpīja tālajā stūrī.

Tomēr noslēdzošās trešdaļas pirmajā pusē "Bern" līdzsvaroja rezultātu. Metiens no distances iesprūda burzmā, uzreiz sekoja viltīga piespēle gar vārtiem, un aizmirstajam Endrū Ebetam atlika tikai pielikt nūju un trāpīt tukšos vārtos - 2:2. Merzļikins tika pamests likteņa varā.

Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Bernes komanda izspēlēja divas ātras piespēles, sāncenšu aizsardzību saraujot gabalos, taču Merzļikins izsekoja ripai, pārvietojās un špagatā izglāba. Taču dramatiskākie notikumi tikai bija priekšā.

Mazākumā Merzļikins atvairīja metienu no zilās līnijas, cīņā par atlēkušo ripu uzvarēja viesi, sekoja piespēle gar vārtiem un Ebeta metiens tukšos vārtos. Tomēr viņam neizdevās pacelt ripu virs ledus, tādējādi trāpot Merzļikina izmisīgi izstieptajai rokai. Tas viss notika pamatlaika pašā pēdējā sekundē!

Pamatlaika noslēgums pamatīgi ievilkās, jo Damjena Brunera izgājiens vienatnē pret vārtsargu tika apturēts, viņam no rokām izsitot nūju, tomēr tiesneši pārkāpumu ignorēja. Līdzjutēji bija tik neapmierināti, ka laukumā lidoja dažādi priekšmeti, ieskaitot monētas, un beigās viesu noraidīto soliņš palika bez sānu stikla.

Arī pagarinājumā dominēja "Bern". Korijs Konakers izlīda no stūra, bet viņa metienu tuvajā stūrī atvairīja Merzļikins. Konakers tika pie atlēkušās ripas, bet Merzļikins bija priekšā ar labo kājsargu. Latvietis vilka komandu un deva iespēju, un tā tika sagaidīta, tomēr Mortensonam un Bruneram neizdevās izmantot izgājienu divatā pret aizsargu.

Tūdaļ Merzļikins skaisti cimdā tvēra metienu no distances, bet pēc divām sekundēm mačs bija noslēdzies... "Bern" uzvarēja iemetienā, sekoja metiens no labās puses, un Tristans Šervejs trāpīja perfekti zem pārliktņa - 3:2, bet sērijā viesi pārņēma vadību ar 2-1.

Norvēģijas finālā pretinieku turpina gaidīt Maksims Ponomarenko, jo šovakar Rūdolfs Balcers un "Stavanger" izbraukumā zaudēja ar 0:3. Tādējādi pārtrūka latviešu uzbrucēja, kurš spēlēja ceturtajā maiņā, divus mačus ilgusī rezultatīvā sērija.

Septītais mačs būs nepieciešams arī Slovākijas čempionāta pusfinālā, kurā "Zvolen" mājās ar 2:5 zaudēja "Nitra" vienībai. Pirmajās divās trešdaļās tika ielaisti četri vārti pēc kārtas. Jānis Andersons skaitliskajā vairākumā izcēlās ar rezultatīvu piespēli, tomēr pakaļdzīšanās neizdevās. Viņš spēlēja otrajā, kamēr Renārs Demiters bija pieteikts pirmajā virknējumā.