01.02.2015. 13:26
Latvijas bobsleja komanda ar tās vadošo pilotu Oskaru Melbārdi svētdien pārliecinoši triumfēja Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Latvijas bobsleja pilots par Eiropas čempionu kļuva piekto reizi vēsturē. Iepriekš Jānis Ķipurs to 1984.gadā paveica divniekos, Zintis Ekmanis 1985.gadā divniekos, Sandis Prūsis 2003.gadā četriniekos un Jānis Miņins 2008.gadā četriniekos.

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmajā braucienā trasi veica 57,66 sekundēs, tuvāko konkurentu Aleksandru Kasjanovu no Krievijas apsteidzot par 0,32 sekundēm.

Savukārt otrajā Latvijas vadošā ekipāža uzrādīja trešo rezultātu, bet summā tāpat pieveica Kasjanovu par 0,28 sekundēm.

Tikmēr trešais palika vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš atpalika par 0,52 sekundēm.

Savukārt otrs Latvijas pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Helviju Lūsi, Raivi Zīrupu un Vairi Leibomu pēc pirmā brauciena ieņēma astoto vietu, bet otrajā uzrādīja piekto laiku, summā pakāpjoties uz septīto vietu. Viņi no Melbārža ekipāžas atpalika 1,24 sekundes.

Šīs sezonas sešos posmos Melbārdis četrinieku sacensībās allaž ierindojies labāko trijniekā, izcīnot trīs uzvaras, reizi esot otrais, bet vēl divas reizes - trešais.

Pirms tam sestdien Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu divnieku sacensībās izcīnīja otro vietu, bet Ķibermanis ar stūmēju Vairi Leibomu ierindojās 13.pozīcijā. Šīs sezonas sešos posmos Melbārdis divnieku sacensībās labāko trijniekā bijis piecas reizes, izcīnot divus panākumus un trīs reizes esot otrais.

Eiropas čempionātos Latvija kā neatkarīga valsts divnieku sacensībās pie medaļas tikusi pirmoreiz.

Jau vēstīts, ka pirms nedēļas Pasaules kausa posmā Sanktmoricas trasē Latvija pirmo reizi šosezon startēja ar trim ekipāžām, jo Melbārdim un Ķibermanim pievienojās Uģis Žaļims, kuram divniekos izdevās izcīnīt dalītu otro vietu. Nākamajā Pasaules kausa posmā Latvija atkal startēs ar trim ekipāžām.

Melbārdis pašlaik ir līderis neoficiālajā divnieku un četrinieku kopējā ieskaitē.

Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, bet februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts.

Šosezon pirmoreiz četrinieku sacensībās ekipāžas var startēt ar jaukta dzimuma sastāviem.

Melbārdis iepriekšējā sezonā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu Soču olimpisko spēļu četrinieku sacensībās izcīnīja sudraba godalgu. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijai ne reizi nebija izdevies izcīnīt olimpisko godalgu bobslejā.

Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā Melbārdis četrinieku sacensībās izcīnīja divas uzvaras, kā arī tika pie bronzas Eiropas meistarsacīkstēs divniekiem, kas gan vēlāk tika anulēta par tehnikas neatbilstību.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties