15.01.2017. 16:27

Par iedzīšanas galveno favorīti bija uzskatāma sprinta uzvarētāja Kaisa Mekereinena. Mekereinenas tuvākās konkurentes bija Gabriela Koukalova (Čehija), Laura Dālmeiera (Vācija) un Marī Dorēna Abēra (Francija). Mekereinenas pārsvars startā sasniedza 22 sekundes.

Kaisa Mekereinena pirmo šaušanu veica nekļūdīgi, kamēr tuvākās sekotājas Gabriela Koukalova un Laura Dālmeiera kļūdījās pa divām reizēm. Mekereinena ieguva minūtes pārsvaru pār tuvāko sekotāju Doroteju Vīreri (Itālija), kura šāva precīzi (startēja piektā), pēc 17-18 sekundēm sekoja Koukalova un Dālmeiera, bet vēl 30 sekunžu attālumā vēl desmit biatlonistes.

Mekereinena arī otrajā šaušanā guļus sasniedza 5/5, taču šoreiz arī sekotājas bija pilnīgi precīzas un pārsvars tikai nedaudz pārsniedza vienu minūti. Otro vietu saglabāja Vīrere, pēc aptuveni 13 sekundēm sekoja Dālmeiera, Koukalova un Marī Dorēna Abēra.

Trešajā šaušanā Mekereinena kļūdījās pirmspēdējā šāvienā, taču arvien saglabāja minūtes pārsvaru. Otrajā vietā izvirzījās Koukalova, kura šāva nekļūdīgi. Trešajā vietā izvirzījās Hanna Ēberja (Zviedrija), kura startēja septītā (15/15 šaušanā). Vīrere atkāpās uz ceturto vietu, bet turpat blakus bija arī Dorēna Abēra un Dālmeiera, kuras kļūdījās pa reizei.

Ceturtajā šaušanā Mekereinena nekļūdījās, nekļūdījās arī Koukalova un no Top3 atlika noskaidrot tikai trešo spēcīgāko. Dorēna Abēra, Ēberja, Dālmeiera un Vīrere kļūdījās pa reizei un ieņēma vietas Top6

Uzvaru izcīnīja Mekereinena, kurai šī ir 21. uzvara, otrā vieta Koukalovai, bet labāko trijnieku noslēdza Dorēna Abēra. Vēl labāko sešiniekā Dālmeiera, Ēberja, kurai šis ir karjeras rekords, un Eva Puskarčīkova (Čehija). Darja Domračeva, kura sprintā sasniedza 13. vietu, iedzīšanā nestartēja.

Baiba Bendika startēja 47., pirmo šaušanu veica nekļūdīgi, pakāpjoties uz 37. vietu. Līdz otrajai šaušanai Bendika dažas pozīcijas zaudēja, taču 5/5 arī otrajā šaušanā ļāva pakāpties uz 35. vietu. Latvijas spēcīgākā biatloniste bija precīza arī trešajā šaušanā, pakāpjoties uz 26. vietu. Pēdējā šaušanā Bendika kļūdījās vienu reizi, tomēr distancē atgriezās kā 25. Pēdējā aplī Bendikai izdevās nosargāt 25. vietu, finiša taisnē neļaujot sevi pārspēt Vanesai Hincai (Vācija). Slēpojumā Bendikai 31. rezultāts.

Pasaules kausa izcīņas 6. posms no 19. līdz 22. janvārim norisināsies Antholcā-Anterselvā (Itālija), posma programmā klasika, stafete un masu starts.

Startēja 54 sportistes, finišēja 53, viena apdzīta par apli.2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties