07.12.2015. 21:20
Basketbola klubs "VEF Rīga" (3-8) pirmdien, 7. decembrī, mājas spēlē zaudēja Maskavas CSKA (9-1) ar rezultātu 77:92. Nākamo spēli VTB Vienotajā līgā rīdzinieki aizvadīs 14. decembrī, izbraukumā tiekoties ar Maskavas apgabala "Himki" vienību.

VEF Rīga: Jakovičs, Kruss, Stēlnieks, Ruvio, MeiersCSKA: Higinss, De Kolo, Fridzons, Voroncevičs, Hainss

Maskavieši pirmajās minūtēs izvēlējās savdabīgu uzbrukuma taktiku – aizsargi, pamanot caurumus rīdzinieku aizsardzībā, devās individuālos reidos līdz groza apakšai vai ar augstu precizitāti realizēja brīvos tālmetienus. Viņiem gāja no rokas. Higinss un Voroncevičs atzīmējās pa vienai reizei, savukārt Fridzons trāpīja divas reizes. Rīdzinieki vairāk iespēlēja bumbu Meieram un centra spēlētājs nepievīla, īsā laikā sametot astoņus punktus. Jakovičs un Strēlnieks presēja De Kolo un Higinsu, starplaikā realizējot pa tālmetienam. Valdot atklātam uzbrukuma basketbolam, pirmajā ceturtdaļā rēķinu atklāja astoņi VEF spēlētāji – 25:26.

Nākamajā desmitminūtē CSKA aizsardzības tvēriens kļuva ciešāks. Rīdzinieki trīs minūtes palika bez punktu guvuma, kamēr sāncenši veica 0:9 izrāvienu. Lielākais kaitējums tika nodarīts pēc tehniskās piezīmes piešķiršanas Karlosam Fradem. Kurbanovs un De Kolo iemeta trīs brīvmetienus, bet CSKA bumbas kontrole beidzās ar Meiera piezīmi pret Nikolsu – 25:35. Ceturtdaļas turpinājumā rīdzinieku uzbrukums atdzīvojās, taču lielākā daļa aizsardzības mēģinājumu beidzās ar diviem zaudētiem punktiem. Hokansona ātrais izrāviens un Strēlnieka otrais tālmetiens samazināja starpību, taču CSKA jau astoņpadsmitajā minūtē pārsniedza 50 gūto punktu robežu. Pusminūti vēlāk Ruvio saņēma nesportisko piezīmi, taču šoreiz tā maksāja tikai divus punktus – 42:53. Pēdējo grozu puslaikā guva Nenkivils – 46:56.

Pēc pārtraukuma komandu precizitāte strauji kritās. Frade turpināja dot iespējas visiem, taču vislabāk no jauna sekmējās Mārtiņam Meieram, kurš ceturtdaļas vidū samazināja starpību līdz pieciem punktiem – 55:60. Kolēģiem bumba grozā negāja un atlikušajās pusstundas minūtēs CSKA trīskāršoja atrāvienu – 55:72. Meiers turpināja vilkt rīdzinieku vezumu arī ceturtajā ceturtdaļā, pēc sešiem gūtiem punktiem samazinot starpību līdz mīnus vienpadsmit – 65:76, taču nopietni apdraudēt maskaviešu pārākumu neizdevās. Četrus punktus izdevās atspēlēt pēc Korobkova pārkāpuma – pēc brīvmetienu dalīšanas uz pusēm Dāvis Geks iemeta tālmetienu (71:81), taču CSKA atbildēja ar danku un tālmetienu – 71:86. Nākamajā maskaviešu uzbrukumā Milošs Teodosičs eleganti nogādāja bumbu Hainsam, kurš efektīvi ietrieca no augšas – 71:88.

VEF Rīga – CSKA 77:92 (25:26, 21:30, 11:16, 20:20)VEF: Meiers 23 (2p 8/12, 1p 7/7; 4ab, 6ip), Kruss 10 (10rp), Strēlnieks 6, Bērziņš 6, Ruvio 6 (5pp), Nenkivils 6, Makdauels 5, Jakovičs 5, Hokansons 3, Geks 3, Mejeris 2, Vilde 2.CSKA: De Kolo 16 (6rp), Kurbanovs 15, Nikolss 14, Higinss 14, Fridzons 10, Hainss 7, Teodosičs 6 (10rp), Voroncevičs 5, Korobkovs 3 (5pp), Dmitrijs Kulagins 2, Frīlends; Mihails Kulagins.Tiesneši: Āre Halliko (Igaunija), Josips Radoikovičs (Horvātija), Dariušs Šerba (Polija).Komisārs: Aļģimants Paviļonis (Lietuva).

Metieni no spēles: 27/65 vs 29/622p: 22/40 vs 20/383p: 5/25 vs 9/241p: 18/20 vs 25/31AB: 40 (16/24) vs 34 (11/23)RP: 23 vs 26Kļ.: 17 vs 11PB: 4 vs 6BM: 2 vs 2Personiskās piezīmes: 29 vs 22