20.07.2016. 21:18

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

"Sunderland" vienība pirms nedēļas atklāja, ka kluba vadība atļāvusi Elerdaisam veikt pārrunas ar Anglijas Futbola asociāciju (FA) par iespējamo izlases trenēšanu, bet tagad tiek ziņots, ka abas puses ir panākušas vienošanos un FA valde ceturtdien savā sēdē Elerdaisu oficiāli apstiprinās amatā.

Karjeras laikā Elerdaiss ir trenējis arī tādus klubus kā Boltonas "Wanderers", Ņūkāslas "United", Blekbērnas "Rovers" un Vesthemas "United". Elerdaiss arī pirms desmit gadiem bija kandidāts uz Anglijas izlases galvenā trenera amatu, taču toreiz darbu uzticēja Stīvam Maklarenam.

Aizvadītajā sezonā Elerdaisa vadītā "Sunderland" Anglijas premjerlīgā ieņēma 17.vietu, tikai par diviem punktiem izvairoties no izkrišanas zonas.

Elerdaiss savulaik 21 sezonu aizvadīja kā futbolists, pārsvarā spēlējot Anglijas otrajā līgā, kā arī sezonu aizvadot Ziemeļamerikā un uzspēlējot arī Īrijā. Karjeras laikā viņš 479 spēlēs guva 32 vārtus.

Trenera karjeru Anglijā par "lielo Semu" dēvētais Elerdaiss sāka 1991.gadā, kad kļuva par Īrijas kluba "Limerick" spēlējošo treneri. Pēc tam viņš kļuva par Prestonas "North End" treneri, bet no 1994. līdz 1996.gadam trenēja "Blackpool" komandu, par kuras līdzīpašnieku vēlāk kļuva Latvijas uzņēmējs Valērijs Belokoņs.

No 1999. līdz 2007.gadam viņš trenēja Boltonas "Wanderers", ar šo komandu 2001.gadā ar trešo piegājienu izcīnot ceļazīmi uz Anglijas premjerlīgu. Pēc tam sekoja darbs ar Ņūkāslas, Blekbērnas un Vesthemas komandām, bet "Sunderland" vadības grožus viņš pārņēma pirms iepriekšējās sezonās.

Tiesa, savas trenera karjeras laikā Elerdaiss nav izcēlies ar patiešām skaļiem panākumiem.

Iepriekš uz Anglijas izlases galvenā trenera vietu kā kandidāti tika minēti arī Anglijas U-21 valstsvienības vadītājs Gerets Sautgeits, Halas "City" galvenais treneris Stīvs Brūss, Londonas "Arsenal" vadonis francūzis Arsēns Vengers, ASV izlases galvenais treneris Jirgens Klinsmans un arī Edijs Havs, kurš pērn palīdzēja "Bournemouth" vienībai pirmoreiz vēsturē iekļūt premjerlīgā.LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties