08.02.2014. 22:07
Soču olimpiskajās spēlēs izspēlēti visi pirmās dienas pieci medaļu komplekti. Valstu vērtējumā vadībā izvirzījusies Norvēģija, bet pagaidām bez kaut vienas medaļas ir tādas ziemas sporta veidu lielvalstis kā Krievija un Vācija.

Bukmeikeri vēl pirms olimpisko spēļu sākuma valstu vērtējumā pirmo vietu paredzēja Norvēģijai, un šī valsts jau pirmajā dienā bijusi ļoti veiksmīga, savācot divus no pieciem zeltiem. Marita Bjergena, kā paredzēts, izcīnīja zeltu skiatlonā, savukārt biatlonā triumfēja 40 gadus vecais Ūle Einārs Bjerndālens. Norvēģijai arī visvairāk medaļu kopā - četras.

Domājams, uz neilgu laiku dalītā 2.-3. vietā izvirzījusies Nīderlande, kurai pilns medaļu komplekts 5 000 metru ātrslidošanā, zeltu iegūstot Svenam Krāmeram. Interesantas šodien izveidojās attiecības starp Kanādu un ASV. No rīta snovbordā zeltu izcīnīja amerikānis Seidžs Kotsenburgs, kaut arī galvenie favorīti bija divi kanādieši, savukārt vakarā frīstailā notika rokāde - uzvara tika paredzēta amerikānietei Hannai Kīrnijai, bet viņa kļūdījās, un zelts (un arī sudrabs) nonāca Kanādas rokās. Līksmoja māsas Žistīna un Hloja Dufūras-Lapuentas.

Pagaidām bez kaut vienas medaļas ir tādas lielvalstis kā Krievija un Vācija, tiesa, ir tikai olimpisko spēļu sākums, un jau rīt visdrīzāk abas tiks pie pirmās godalgas, turklāt, ļoti iespējams, zelta - vācietis Fēlikss Lohs pēc diviem no četriem braucieniem ir vadībā kamaniņu braukšanā, savukārt Krievijai rīt būtu jātriumfē daiļslidošanas komandu sacensībās. Protams, nav izslēgti panākumi arī citos sporta veidos - olimpisko spēļu 2. dienā tiks sadalīti astoņi medaļu komplekti.

V Valsts Z S B Kopā
1. Norvēģija 2 1 1 4
2. Nīderlande 1 1 1 3
Kanāda 1 1 1 3
4. ASV 1 0 1 2
5. Zviedrija 0 1 0 1
Austrija 0 1 0 1
7. Čehija 0 0 1 1Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties