14.07.2014. 15:07
Latvijas U20 vīriešu izlase Eiropas čempionātā Krētā otrā posma turnīrā par 13.-20.vietu pirmajā spēlē pārspēja Bulgārijas komandu – 69:63 (19:22, 32:35, 52:52). Otrdien plkst.12:30 latvieši spēlēs ar Melnkalnes izlasi, kas pirmajā kārtā zaudēja Zviedrijas komandai (47:65). Divas labākās komandas trešajā posmā cīnīsies par 13.-16.vietu, divas pārējās – par 17.-20.vietu (trīs vājākās komandas zaudēs tiesības nākamgad spēlēt  A līgā).

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Nikolajs Mazurs:

„Vieglu spēļu te nav un nebūs, tāpēc labi, ka visā spēles garumā darbojāmies ļoti agresīvi un izšķirošajos brīžos panācām svarīgu uzvaru.

Pirmajā puslaikā  ne visai precīzi metām, turklāt ne visai pareizi veidojot uzbrukumus, spēlētāji nevarēja ieņemt labākās pozīcijas, lai cīnītos par atlēkušajām bumbām, tāpēc zaudējām cīņā pie groziem. Savukārt bulgāri ļoti enerģiski ar lieliem spēkiem gāja pakaļ visām bumbām.

Otrajā puslaikā pakoriģējām taktiku  aizsardzībā, piespiežot bulgārus bieži kļūdīties un neļaujot viņiem mest no ērtām pozīcijām. Uzbrukumā mūsu centri ne tikai paši apdraudēja grozu, bet arī izbrīvēja vietu partneru caurgājieniem. Vismaz astoņus punktus guvām ar atkārtotajiem metieniem.

Punktu izteiksmē lielāko ieguldījumu atkal deva centri. Toties ārējā līnija labi pastrādāja aizsardzībā, sagādājot pretiniekiem lielas problēmas. Bija arī pa veiksmei uzbrukumā – svarīgus trīspunktniekus trāpīja Krastiņš, Gludītis, bet Žvīgura agresivitāte deva svarīgus punktus spēles izskaņā. Diemžēl sāpošā potīte joprojām traucē Pļavniekam.

Gatavosimies cīņai ar Melnkalnes izlasi, kura pēc zaudējuma zviedriem nokļuvusi kritiskā situācijā un būs īpaši motivēta.”

Latvijas U20 izlases statistika: Vīriešu U20 izlase