07.09.2015. 00:00
"US Open" 4. kārtas barjeru ar vieglām uzvarām pārvarēja titulētās māsas Viljamsas, kuras sacentīsies vienā no ceturtdaļfināliem. Serēna ar 6:3, 6:3 pieveica Medisonu Kīsu, bet Venusa atdeva tikai trīs geimus Anetei Kontaveitai (6:2, 6:1).

Serēna Viljamsa svētdien servēja spēcīgāk un spēlēja labāk nekā pirmajās trīs kārtās, turklāt to darīja jau no paša mača sākuma, apzinoties, ka lēns sākums pret bīstamo Medisonu Kīsu var radīt lielas problēmas. Taisnības labad gan jāsaka, ka Kīsa savu labāko tenisu šoreiz nospēlēt nespēja.

Medisona 1. setā izturēja līdz astotajam geimam, kad viņai atteica pirmā serve. Kīsai šajā geimā divas dubultkļūdas, tādā veidā uzdāvinot Viljamsai breiku. Savukārt 2. setā Medisona salūza septītajā geimā, kad servi zaudēja no 40:15 pārsvara. Par uzvaru mačā Viljamsai nebija jāservē, jo Kīsa pie rezultāta 3:5 servi zaudēja no 30:0 pārsvara, maču pabeidzot ar dubultkļūdu.

Tikai veiksmes trūkums Viljamsai 2. setā breiku liedza iegūt agrāk par septīto geimu. Kīsa pirmajā geimā, ar "forehand" trāpot uz sānu līnijas, atspēlēja pirmo breikbumbu setā. Divus geimus vēlāk Viljamsai bija četras breikbumbas. Kīsa divas atsita ar eisiem, vēl vienā epizodē Viljamsa netrāpīja laukumā pretinieces otro servi, bet pēdējās breikbumbas izspēlē Kīsai paveicās – Viljamsas pa diagonāli sistā bumbiņa skāra tīklu un piezemējās nedaudz aiz sānu līnijas.

Kīsa šajā mačā bija pārāka eisu sacensībā (8:6), taču kļūdu viņai bija pārāk daudz – 19 nepiespiestās, kamēr Viljamsai tikai sešas. Serēna ar servi zaudēja vien 12 izspēles un pretiniecei breika iespējas nedeva. Tikmēr Kīsai lielākā problēma bija zemais pirmās serves procents – 56%. Ar otro servi uzvarēti tikai 10 no 28 punktiem. Seškārtējā "US Open" čempione Serēna, kura Ņujorkā uzvarējusi pēdējos trīs gadus, šī turnīra ceturtdaļfinālā spēlēs 12. reizi (9-3). Viņa Ņujorkā uzvarējusi sešus pusfinālus pēc kārtas.

Venusa Viljamsa pirmoreiz "Grand Slam" 4. kārtu sasniegušo Aneti Kontaveitu izskoloja nieka 50 minūtēs. Igaunijas tīnei pirmo reizi turnīrā pretī stājās tenisiste, kurai ir jaudīgāks uzbrukums. Kontaveita vairs nespēja dominēt, kā tas bija iepriekšējos sešos mačos (skaitot kopā ar kvalifikāciju), turklāt Kontaveitai bija pārāk daudz "forehand" kļūdu, vairākus geimus zaudējot tieši uz šī sitiena neprecizitātes rēķina. Arī pieredzes trūkums bija ļoti jūtams.

Divkārtējā čempione Venusa "US Open" ceturtdaļfinālā spēlēs pirmo reizi kopš 2010. gada. Vecākajai no māsām Viljamsām būs 11. ceturtdaļfināls Ņujorkā (8-2). Abas māsas pēdējo reizi tikās Vimbldonā, kur 4. kārtas mačā ar 6:4, 6:3 uzvarēja Serēna. "US Open" mačos katrai pa divām uzvarām – Venusa uzvarēja 2001. gada finālā un 2005. gadā 4. kārtā, bet Serēna bija pārāka 2002. gada finālā un 2008. gadā ceturtdaļfinālā.

Trešo reizi pēdējos četros gados "US Open" ceturtdaļfinālā spēlēs Roberta Vinči, kura labāko astoņniekā iekļuva arī 2012. un 2013. gadā. Itālijas tenisistei 4. kārtā nebija jāspēlē, jo no mača atteicās Juženija Bušāra, kurai konstatēts smadzeņu satricinājums. Džīnija piektdien ģērbtuvē paslīdēja, sasitot galvu. Vinči pretiniece noskaidrosies Jekaterinas Makarovas un Kristinas Mladenovičas mačā, kas sāksies aptuveni pēc četrām stundām.