14.08.2013. 19:57
Latvijas U16 puišu izlase Eiropas kadetu čempionāta otrā posma turnīrā par 13.-16.vietu finišēja ar zaudējumu Polijas kadetiem – 59:78 (21:14, 30:33, 45:50). Pēc otrā posma Latvijas izlase reitingā ieņem 16.vietu un piektdien ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu cīnīsies ar reitinga devīto komandu, kas kļūs zināma vēlu vakarā (iespējas: Lietuva, Spānija, Ukraina, Francija). Šīs spēles uzvarētāji turpinājumā cīnīsies par devīto vietu, bet zaudētāji – par 13.vietu, kas pēdējā ļaus saglabāt vietu Eiropas čempionāta A līgā.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Mārtiņš Fomins:

„Lielākā neveiksme šodien bija centra spēlētāja Mika Antoma potītes savainojums, kas, iespējams, viņam liegs piedalīties pēdējos mačos. Rezultātam spēlē ar Polijas komandu, kas abus pārējos pretiniekus bija apspēlējusi ļoti pārliecinoši, nebija nozīmes.

Lielāku uzmanību pievērsām spēles kvalitātei. Izanalizējām iepriekš pieļautās kļūdas un vismaz daļu no tām novērsām. Iesaistīju visus spēlētājus, savukārt Renārs Birkāns spēlēja tikai dažas minūtes, bet Artūrs Strautiņš laukumā neizgāja vispār. Iepriekš mazāk spēlējušajiem puišiem bija iespēja sevi parādīt. Daži to izmantoja labāk, citi – ne tik labi, bet neteikšu, ka bija lieli pārsteigumi.

Sākām veiksmīgi, bet pēc spēlētāju maiņām kvalitāte kritās. Visvairāk neapmierināja kļūdas vienkāršās situācijās, kad kļūdīties nepiespieda pretinieki. Trešās ceturtdaļas beigās rezultāts vēl bija līdzīgs, bet komandu no sliedēm izsita Antoma savainojums. Garozam bija piecas piezīmes, bet Raimo pēc veiksmīgās spēles otrdien nebija tik veiksmīgs. Plus vēl poļi ļoti veiksmīgi meta arī pāri mūsējo rokām.

Rokas neesam nolaiduši. Spēlei gatavojāmies ne tikai taktiski, bet arī psiholoģiski, runājot ar visiem spēlētājiem, uzklausot kapteini Renāru Birkānu un neformālos līderus. Manuprāt, komandas kopējais noskaņojums un cīņasgars uzlabojušies.

Rīt trenēsimies, noorganizēsim kādu komandu vienojošu pasākumu un pētīsim pretiniekus. Vēlamā varianta nav – visi būs stipri, bet ar visiem varam cīnīties.”

Latvijas U16 izlases statistika un spēļu grafiks: basket.lv/jaunatnes_izlases/viriesu_u16_izlase/show-nt-tournament/?nt_league_id=1433&nt_season_id=9303