07.02.2015. 16:41
Latviešu skeletonists Martins Dukurs sestdien Īglsas trasē Austrijā uzvarēja Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā, septītā, posma sacensībās, priekšlaicīgi sev nodrošinot sesto panākumu pēc kārtas arī sezonas kopvērtējumā.

M.Dukurs ar sešiem iegūtiem Pasaules kausiem kļuvis par panākumiem bagātāko skeletonistu vēsturē. Iepriekš piecas reizes Pasaules kausu bija ieguvis arī austrietis Kristians Auers.

Šosezon latvietis uzvarējis sešos no septiņiem aizvadītajiem posmiem.

M.Dukurs pirmo braucienu veica 52,67 sekundēs, kas ļāva būt līderim un par 0,33 sekundēm apsteigt Soču olimpisko spēļu čempionu Aleksandru Tretjakovu no Krievijas. Vēl par 0,03 sekundēm atpalika cits krievs Ņikita Tregubovs.

Pirmajā braucienā M.Dukurs uzrādīja trešo labāko starta laiku.

Otrajā braucienā latvietis ar laiku 52,85 sekundes atkal bija ātrākais un startā vēlreiz tika pie trešā labākā laika, kas summā ļāva apsteigt Tratjakovu par 0,45 sekundēm. Trešais palika Tregubovs, kurš M.Dukuram zaudēja 0,74 sekundes.

Tikmēr Tomass Dukurs pēc pirmā brauciena atradās dalītā septītajā vietā, savam brālim zaudējot 0,86 sekundes. No labāko trijnieka viņš atpalika par 0,50 sekundēm. Ieņemto septīto vietu latvietis dalīja ar vēl diviem sportistiem, bet viņa starta laiks, vērtējot labākos desmit braucējus, bija sliktākais.

Otrajā braucienā T.Dukurs uzrādīja dalītu devīto laiku un summā ieņēma astoto vietu 1,51 sekundi aiz sava brāļa. Starp pirmā desmitnieka sportistiem viņam bija otrais sliktākais starta laiks.

T.Dukurs ārpus labāko trijnieka palicis otro reizi šosezon. Sagaidāms, ka viņš trešo sezonu pēc kārtas noslēgs kopvērtējuma otrajā vietā.

Pagājušajā nedēļā Laplaņas trasē Francijā M.Dukurs jau sesto reizi kļuva par Eiropas čempionu, triumfējot arī tur notikušajā Pasaules kausa posmā.

Pirms tam šosezon M.Dukurs posmos Leikplesidā (ASV), Kalgari (Kanāda) un Altenbergā (Vācija) izcīnīja uzvaras, kamēr ikreiz uzreiz aiz viņa bija T.Dukurs, bet pēc tam Kēnigzē (Vācija) M.Dukurs palika otrais un pārtrauca uzvaru sēriju, kamēr T.Dukurs bija vien astotais. Vēlāk posmā Sanktmoricā (Šveice) M.Dukurs atgriezās uz uzvaru takas, bet T.Dukurs ierindojās piektajā vietā. Laplaņā T.Dukurs bija trešais.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc septiņiem posmiem M.Dukurs ar 1560 punktiem atrodas pārliecinošā līderpozīcijā, bet viņam ar 1334 punktiem seko T.Dukurs. Tikmēr trešais ar 1232 punktiem ir vācietis Aksels Jungks.

M.Dukurs pērnā gada izskaņā tika nosaukts par Latvijas 2014.gada labāko sportistu.

M.Dukurs par Pasaules kausa ieguvēju kļuvis pēdējās sešās sezonās pēc kārtas, bet iepriekšējās divās otrajā vietā aiz viņa palicis T.Dukurs, kurš vēl sezonu pirms tam bija trešais. Tāpat M.Dukurs uzvarējis pēdējos sešos Eiropas čempionātos pēc kārtas.

Pagājušajā sezonā M.Dukurs uzvarēja sešos no astoņiem Pasaules kausa izcīņas posmiem, tajā skaitā pēdējos piecos pēc kārtas, bet T.Dukurs septiņas reizes ierindojās labāko trijniekā. Soču olimpiskajās spēlēs M.Dukurs izcīnīja otro vietu, bet T.Dukurs bija ceturtais, atkārtojot rezultātus, kuru četrus gadus pirms tam sasniedza arī Vankūveras Olimpiādē.

Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, bet februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts.