22.12.2014. 00:18
Marseļas "Olympique" izdevās pēc 12 gadu pārtraukuma ziemas brīvdienās doties kā Francijas futbola čempionāta līderei. Marseļieši ar 2:1 rekordliela skatītāju skaita (62408) priekšā pieveica "Lille", no turnīra favorītes PSG atraujoties jau par trim punktiem. Parīzieši pirmo apli pabeidza tikai trešajā vietā, jo Lionas "Olympique" izbraukumā ar šokējošu 5:0 sagrāva šosezon labu sniegumu demonstrējošo "Bordeaux".

Marseļas "Olympique" galvenais treneris Marselo Bjelsas dienu pirms spēles sagādāja divus pārsteigumus. Pirmkārt, argentīnietis neturpināja ierasto tradīciju paziņot komandas pamatsastāvu, un, otrkārt, viņš no treniņa padzina vienu no komandas līderiem un bijušo "Lille" futbolistu Dimitrī Pajē.

Bjelsa neapmierinātībā par Pajē atdevi treniņos esot sacījis, ka viņš nav neaizstājams, un aizsūtīja pussargu priekšlaicīgās brīvdienās. Pēc spēles Bjelsa preses konferencē gan noliedza Pajē padzīšanu un sacīja, ka viņam vienkārši neesot atradusies vieta pieteikumā. Šosezon Pajē bija piedalījies visās 18 spēlēs, gūstot piecus vārtus un ar septiņām rezultatīvām piespēlēm atrodoties pārliecinošā līgas vadībā.

Spēli krietni aktīvāk sāka mājinieki, kuri radīja virkni bīstamu momentu, taču rezultāts tika atklāts tikai 32. minūtē un kuriozā veidā. Floriāns Tovēns izpildīja stūra sitienu, un bumba iespurdza tuvajā vārtu stūrī (1:0). Vārtu guvums gan tika ieskaitīts viesu uzbrucējam Nolanam Rū, pret kura kāju bumba nedaudz atsitās pa ceļam uz vārtiem. 61. minūtē Idrisa Gejs panāca izlīdzinājumu (1:1), bet 69. minūtē par galveno varoni kļuva beļģu talantīgais uzbrucējs Mišī Bačuajī, kurš Pajē izdzīšanas dēļ pirmoreiz šosezon devās sākumsastāvā. Bačuajī tika galā ar pretinieku aizsargu Marko Bašu un ar teicamu sitienu pārspēja arī Vinsentu Enjeamu (2:1).

Pateicoties PSG vakardienas klupienam pret "Montpellier" (0:0), Lionas "Olympique" bija lieliska iespēja pirmo apli pabeigt augstajā otrajā vietā. Pirmajā pusstundā lionieši vairāk kontrolēja bumbu, taču laukumā ritēja līdzvērtīgu komandu spēkošanās. Tomēr puslaika izskaņa piederēja viesiem. Vispirms 37. minūtē Klintons Ndžī neizmantoja aizsarga dāvanu (glāba Sedriks Karraso), bet divas minūtes vēlāk Aleksandrs Lakazets pretuzbrukumā pēc Nabila Fekira piespēles neatstāja vārtsargam nekādas izredzes (1:0).

56. minūtē Korentēns Toliso dubultoja Lionas pārsvaru (2:0), bet 64. minūtē tika dzēstas pēdējās mājinieku cerības uz izglābšanos. Nikolā Palluā nogāza Ndžī, un, lai arī tiesnesis kļūdaini piesprieda tikai tiešo brīvsitienu, nevis 11 metru soda sitienu, "Bordeaux" palika mazākumā. Atlikušajā laikā "Bordeaux" aizsardzība ira pa visām vīlēm, un mājinieki savu skatītāju klātbūtnē piedzīvoja apkaunojošu sagrāvi – 0:5. Lionas "Olympique" uzvaru kaldināja pašu audzēkņi – no 14 laukumā izgājušajiem spēlētājiem desmit ir skolojošies kluba akadēmijā, šovakar kopumā gūstot visus piecus vārtus un izdarot četras no piecām rezultatīvām piespēlēm.

"Bordeaux" savā laukumā piedzīvoja pirmo zaudējumu kopš šā gada devītā marta, kad zaudēja tieši Lionas "OIympique" (1:2). Interesanti, ka arī "Bordeaux" rindās trūka viena uz laiku atskaitīta spēlētāja. Iepriekšējā mačā Nantē (1:2) starp Djego Rolanu un Nikolā Morisu-Belē izcēlās konflikts, un urugvajietis Rolans uz nedēļu tika nosūtīts uz dublieriem.

Iepriekšējā sezonā pēc pirmā apļa Francijas čempionātā bija izkristalizējusies trīs favorītu grupiņa – PSG (44 punkti), "Monaco" (41) un "Lille" (40) -, taču abas pārējās konkurentes nespēja turēt līdzi galvaspilsētas klubam un beigās atpalika par attiecīgi deviņiem un 18 punktiem. Francijas čempionāts atsāksies septītajā janvārī, kad notiks pārceltā spēle starp "Lille" un "Evian".