09.11.2014. 16:44
Marokas Sporta un jaunatnes ministrija paziņojusi par atteikumu rīkot nākamā gada sākumā paredzēto Āfrikas Nāciju kausa izcīņu. Iemesls šādam lēmumam ir bažas par Ebolas vīrusa iespējamo izplatību.

Maroka jau iepriekš lūdza Āfrikas Futbola konfederāciju (CAF) pārcelt Nāciju kausu uz 2015. gada jūniju vai 2016. gada janvāri, taču lūgums tika noraidīts. Tā vietā tika noteikts beigu termiņš – astotais novembris -, līdz kuram Marokai jāizlemj, vai tā rīkos šo turnīru. Marokas valdība savā mājaslapā vakar paziņoja, ka pieturas pie savas prasības un lūdz pārcelt finālturnīra norisi uz vēlāku laiku.

"Marokas Karaliste saglabā spēkā tās prasību pārcelt Āfrikas Nāciju kausa izcīņu no 2015. gada uz 2016. gadu," teikts ministrijas paziņojumā. "Lēmumu diktēja augstas bīstamības draudi cilvēku veselībai, kas saistīti ar nāvējošās Ebolas pandēmijas izplatīšanās risku." Tāpat valdības paziņojumā tika piebilsts, ka nesenā Nāciju kausa reforma, kad finālturnīri notika divus gadus pēc kārtas – 2012. un 2013. gadā -, apliecina, ka atkārtota finālturnīru rīkošana pēc kārtas 2016. un 2017. gadā neradīs nekādas problēmas.

Tikmēr CAF ģenerālsekretārs Hihams El Amrani sarunā ar BBC pavēstīja, ka lēmums atteikt Marokai iespēju pārcelt finālturnīra norisi tika pieņemts pēc konsultēšanās ar Pasaules veselības organizāciju: "Tās padoms bija skaidrs – tiek rekomendēts, ka masu pasākumus un futbola spēles var atcelt vai pārcelt tikai vīrusa smagi skartajās valstīs, kā Gvineja, Libērija un Sjerraleone." Nākamgad paredzētā Nāciju kausa nākotne tiks apspriesta parīt, kad Kairā notiks CAF Izpildkomitejas sēde.

Marokā paredzētās Āfrikas Nāciju kausa izcīņas norise 2015. gada sākumā bija plānota no 17. janvāra līdz astotajam februārim. Finālturnīram bez tās saimnieces jau ir kvalificējušās vēl divas izlases – Alžīrija un Kaboverde. Atlikušās komandas no paredzētajām 16 turnīra dalībniecēm tiks noskaidrotas atlases cikla pēdējās divās spēļu kārtās, kas notiks šomēnes.

Pašreizējā Āfrikas Nāciju kausa ieguvēja ir Nigērija, kas 2013. gadā Dienvidāfrikā finālā apspēlēja Burkinafaso (1:0). Jāatzīmē, ka jau pēc mēneša Marokā tiek plānota FIFA Klubu pasaules kausa izcīņa, kurā Eiropu pārstāvēs Čempionu līgas uzvarētāja Madrides "Real".

Izmantotie resursi:Communiqué du ministère de la Jeunesse et des...BBC Sport - Africa Cup of Nations: Morocco...Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties