01.06.2014. 20:17
Pašreizējais čempions spānis Marks Markess no «Repsol Honda» vienības svētdien turpināja dominēt prestižākās pasaules motošosejas čempionāta klases - «MotoGP» - šīs sezonas cīņās, uzvarot arī sestā posma, kas risinājās Itālijā, sacensībās.

Pašlaik 21 gadu vecais Markess bijis labākais ne tikai visos sešos posmos, bet arī visās kvalifikācijās.

Šajā sacīkstē Markess ilgstoši cīnījās ar sezonu neveiksmīgi iesākušo divkārtējo pasaules čempionu spāni Horhi Lorenso no «Movistar Yamaha» komandas. Savukārt trešais finišēja leģendārais itālis Valentīno Rosi, kurš ir Lorenso komandas biedrs.

Savā 300. sacīkstē Rosi uz goda pjedestāla kāpa 187. reizi.

Pirms tam sestdien itāļu motobraucējs Andrea Jannone no «Pramac» komandas sasniedza jaunu «MotoGP» ātruma rekordu. Arī sacīkstē viņš pat spēja kādu laiku atrasties vadībā, tomēr noslēgumā finišēja vien septītais.

Kā ziņots, treniņbraucienā Jannone ar savu «Ducati» motociklu traucās ar ātrumu 349,6 kilometri stundā.

Čempionāta kopvērtējumā Markess ar maksimāli iespējamajiem 150 punktiem atrodas pārliecinošā līderpozīcijā, par 53 punktiem apsteidzot Rosi, bet vēl par punktu mazāk ir Markesa komandas biedram un tautietim Danijam Pedrosam, kurš šoreiz finišēja ceturtais.

Aizvadītā gada novembrī Markess kļuva ne tikai par pirmo debitantu, kurš triumfējis pasaules čempionātā, bet arī par jaunāko braucēju kopš 1978.gada, kuram izdevies tikt pie «MotoGP» titula.

Šosezon sportisti sacentīsies 18 posmu garumā. Pēdējais no tiem novembrī notiks Spānijā.