04.01.2014. 14:40
Latvijas U18 sieviešu basketbola izlase (bilance 2-0) sestdien, 3.janvārī, uzvarēja Zviedriju ar rezultātu 68:63 un spēra platu soli pretī uzvarai desmitajā Baltijas jūras kausa izcīņā. Ja Somija uzvarēs Igauniju, Latvija nodrošinās pirmo vietu neatkarīgi no svētdienas spēļu iznākumiem.

Zviedrietes parādīja sabalansētu spēli, lielāko daļu punktu gūstot pēc labas bumbas kustības un rezultatīvām piespēlēm. Tā rezultātā viņas izvirzījas vadībā, taču Latvijai pirmajā ceturtdaļā atradās slepenais ierocis Beātes Markānes personā. Aizsardze pusotras minūtes laikā iemeta divus tālmetienus, turklāt otrajā gadījumā paveica to dažas sekundes pirms ceturtdaļas beigām un panāca minimālu pārsvaru Latvijai – 16:15.

Nākamās desmitminūtes sākumā spējas iemest no distances apliecināja Kitija Štolce. Pēc viņas tālmetiena rezultāts kļuva 23:17, tomēr lielāku pārsvaru iekrāt neizdevās. Pretinieces izmantoja tikpat agresīvu segšanu, nikni gāja pēc atlēkušajām bumbām uzbrukumā un tika pie otrās iespējas metieniem. Puslaika pārtraukumā Latvija devās ar četru punktu pārsvaru – 31:27.

Trešajā ceturtdaļā neviena no komandām nespēja atrauties. Zviedrietes ieguva četru punktu pārsvaru – 38:42, taču Latvija spēja desmitminūtes galotnē veikt 9:2 izrāvienu. Beāte Markāne iemeta vēl divus tālmetienus, pēdejā sekundē atjaunojot sarkanbaltsarkanajām plus trīs – 47:44.

Skandināvietes mocījās pret Latvijas aizsardzību, taču pretējā laukumā pusē turpināja izmantot presingu, pāris reižu atņēma bumbas, bet vēlāk iemeta tālmetienus. Spriedze nerimās līdz pēdējām minūtēm, tomēr Latvijas līderes bija uzdevumu augstumos. Vairākas reizes uzņēmās un garāmgājienos uzbrukumus precīzi noslēdza Kate Krēsliņa, piekto tālmetienu no kreisā stūra iemeta Markāne, svarīgā brīdī punktus guva Paula Strautmane – 66:58.

Cīņa turpinājās. Zviedrietes iemeta trīs no četriem brīvmetieniem, minūti pirms pamatlaika beigām samazinot starpību līdz pieciem punktiem. Četrdesmit sekundes pirms finālsvilpes pretinieču centra spēlētāja guva divus punktus no groza apakšas – 66:63. Kates Krēsliņas tālmetiens nebija precīzs, tāpēc Zviedrija ieguva vairāk nekā divdesmit sekundes laika pēdējam uzbrukumam. Latvijas spēlētājas izjauca pretinieču uzbrukumu un sekoja pārkāpums. Annas Bušas soda metieni atjaunoja plus pieci – 68:63, bet pēdējās uzbrukumu apmaiņas beidzās bez punktu guvuma.

Latvijas sastāvā spēlēja un punktus guva: Kate Krēsliņa 19 (2p 7/12, 3p 1/2, 1p 2/2; 8ab, 4rp, 6ip), Beāte Markāne 17 (2p 1/4, 3p 5/8), Paula Strautmane 13 (2p 5/7, 1p 3/4; 4ab, 2rp, 5pb, 4ip), Vineta Bīriņa 10 (2p 5/11; 9ab), Kitija Štolce 5, Anna Buša 4 (2rp, 3ip), Marta Bergmane (5ab), Katrīna Vectirāne (2ab), Sindija Kudule (2ab, 1rp), Zane Ozoliņa; Anna Dreimane.

Marta Bergmane spēlē pret Somiju. Foto: Basket.ee

Vineta Bīriņa

Katrīna Vectirāne un Kate Krēsliņa

Paula Strautmane un Sindija Kudule aizsardzībā

Latvijas U18 sieviešu basketbola izlase

Metieni no spēles: 27/57 vs 22/722p: 20/44 vs 14/473p: 7/13 vs 8/251p: 7/8 vs 11/14AB: 36 (31/5) vs 34 (20/14)RP: 16 vs 11Kļ.: 17 vs 13PB: 10 vs 11BM: 3 vs 1

Piektdiena, 3. janvāris13:00 Latvija – Somija 62:4517:30 Igaunija – Zviedrija 64:71

Sestdiena, 4. janvāris13:00 Zviedrija – Latvija 63:6817:30 Somija – Igaunija

Svētdiena, 5. janvāris11:00 Somija – Zviedrija15:30 Igaunija – Latvija

Latvijas Armvrestlinga federācija Hospitāļu 36-24, Rīga, LV-1013