05.09.2013. 13:00
Ceturtdien "US Open" turnīrā notiks pēdējās divas vīriešu vienspēļu turnīra ceturtdaļfināla spēles. Stanislass Vavrinka un Mihails Južnijs ir ceļā starp pagājušā gada fināla atkārtojumu starp Endiju Mareju un Novaku Džokoviču.

Marejs ar Vavrinku ticies 13. reizes, iekrājot 8-5 bilanci. Stans uzvarējis visas trīs spēles uz māla seguma. Viena no divām uz "hard" gūtajām uzvarām Vavrinkam pret Mareju ir 2010. gadā "US Open" – 6:7(3), 7:6(4), 6:3, 6:3. Marejs šveicieti Ņujorkā sagrāva 2008. gadā – 6:1, 6:3, 6:3. Marejs Ņujorkā spēlē labi, šeit lūkojot sasniegt trešo pusfinālu pēc kārtas.

Ja Vavrinkam izdosies gūt sesto uzvaru pret Mareju, tā vienlaicīgi būs šveicieša pirmā uzvara "Grand Slam" ceturtdaļfinālos. Visi trīs iepriekšējie mēģinājumi cietuši neveiksmi. Šveicei līdz šim ir divi vīri, kuriem ir bijis pa spēkam tikt "Grand Slam" pusfinālā – protams, Rodžers Federers un arī Marks Rosē. Vavrinka spēlē savā 35. "Grand Slam" turnīrā. Rekords bez "Grand Slam" pusfināliem ar visvairāk turnīriem pieder Markam Vudfordam – 38.

"Viņš nav neko mainījis savos sitienos vai tehnikā. Uzskatu, ka Vavrinkas šī gada labie rezultāti skaidrojami ar pārliecības iegūšanu. Piemēram, pēc lieliskā mača Melburnā pret Džokoviču. Tādas spēles mēdz dot ļoti daudz," par savu nākamo pretinieku izteicās Marejs.

Vavrinka apstiprināja "US Open" čempiona domu gājiena patiesumu: "Jā, tā ir pārliecība. Man bija smags gada sākums, bet tajā pašā laikā bija daudz pozitīvā, jo spēlēju lielisku tenisu. Neskatoties uz daudziem smagiem zaudējumiem, turpināju strādāt. Šķiet, uzvara pār Davidu Fereru un titula izcīnīšana Portugālē, ļāva man sasniegt jaunu līmeni."

Pašreizējam ranga līderim Novakam Džokovičam pret Krievijas pirmo numuru Mihailu Južniju ir 5-3 bilance. Južnijs vismaz vienu setu pret Džokoviču uzvarējis sešās no astoņām spēlēm. "Grand Slam" turnīros abi tikušies tikai vienreiz, kas notika 2006. gadā Vimbldonā. Toreiz 19 gadus vecais Džokovičs bija pārāks četros setos – 4:6, 6:2, 6:3, 6:3.

Džokoviča dominance uz "hard" seguma "major" turnīros ir ļoti iespaidīga – ne tika Melburnā, kur viņam trīs tituli pēc kārtas, bet arī Ņujorkā. Novaks "US Open" sešus gadus pēc kārtas spējis būt pusfinālā, bet kopumā visos "Grand Slam" turnīros Džokovičam 13. "Grand Slam" pusfināli pēc kārtas, pēdējo reizi labāko četriniekā netiekot 2010. gadā Parīzē, kur viņš no 2-0 pārsvara pamanījās zaudēt Jirgenam Melceram.

Mareja un Vavrinkas spēle sāksies ap plkst. 21:00. Pirms tam no 19:00 jānospēlē vīriešu dubultspēle brāļi Braieni pret Radeku Štepāneku un Leanderu Paesu. Savukārt Džokoviča un Južnija spēles sākums paredzēts ne agrāk kā plkst. 3:00 naktī, uzreiz pēc sieviešu paraugspēles, kurai jāsākas plkst. 2:00. Turnīru rāda Eurosport.

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
Novak Djokovic - Mikhail Youzhny
11.04  210.50  Veic Betsafe likmi!
77% 0% 23%  
  Visas spēlesAglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties