26.06.2012. 21:54
Šodien Vimbldonas tenisa turnīrā tiek aizvadīta otrā spēļu diena. Pēc smaga spēles sākuma uzvaru pār Tomasu Beluči guva Rafaels Nadals, savukārt ATP ranga 4. numurs Endijs Marejs nedeva nekādas cerības uz uzvaru Nikolajam Davidenko, visa mača laikā zaudējot vien sešus geimus. Pie uzvaras četros setos šodien tika arī Huans Martins Del Potro, bet Žo-Vilfrīds Tsonga trijos setos apspēlēja 2002. gada Vimbldonas čempionu Leitonu Hjuitu.

Ar grūtībām Vimbldonas turnīru pret brazīlieti Tomasu Beluči šodien atklāja pērnā gada finālists Rafaels Nadals. Itālijas tenisists spēles sākumā rādīja fantastisku tenisu un panāca 4:0, tomēr vairākas muļķīgas kļūdas un Nadala nebeidzamā apņēmība cīnīties par katru puntku noveda viņu pie zaudējuma pirmā seta taibreikā, paliekot uz nulles – 6:7(0). Pēc smagās uzvaras pirmajā setā Nadals vadības grožus no rokām vairs neizlaida un nokārtoja sev uzvaru trijos setos.

Pie vieglas uzvaras turnīra pirmajā kārtā tika arī brits Endijs Marejs. Ranga 4. numurs ar 6:1, 6:1, 6:4 sakāva kādreizējo TOP 10 tenisistu Nikolaju Davidenko. Visa mača garumā Marejs pieļāva tikai sešas nepiespiestās kļūdas, turpretī Krievijas tenisista kontā trīs reizes vairāk - 18.

Ar uzvaru pār Robinu Hāsu Vimbldonas turnīru sācis argentīnietis Huans Martins Del Potro. ATP ranga devītajā vietā esošais Del Potro izcīnīja uzvaru pirmajā setā, tomēr nakamajā pamanījās pārsvaru izsēt. Trešajā setā abi tenisisti nonāca līdz taibreikam, kurā parāks ar 7:3 bija argentīnietis. Lai gan ceturtajā setā Hāsem bija labas iespējas pacīnīties par rezultāta izlīdzināšanu, tomēr izšķirošajā mirklī Del Potro prata nospēlēt augstasinīgāk un izcīnīja svarīgu uzvaru. Uzvarētāja kontā šoreiz 58 uzvarēti uzbrukuma punkti un tikai 26 nepiespiestās kļūdas.

Pie pirmās uzvaras Vimbldonā šogad tika arī Francijas tenisa pārstāvis Žo-Vilfrīds Tsonga. Viņa pretinieks šoreiz bija bijušais ATP ranga līderis un 2002. gada Vimbldonas čempions Leitons Hjuits. Lai cīņa starp abiem tenisistiem tika gaidīta ļoti spraiga, tomēr ATP ranga sestās vietas īpašnieks visas spēles garumā demonstrēja pārliecinošu sniegumu, katrā setā reizi tiekot pie breika, un izcīnīja likumsakarīgu uzvaru ar 6:3, 6:4, 6:4.

Skaistu izglābšanos no 0-2 zaudējuma setos izdevās paveikt Nikolasam Almagro, kurš pašreiz rangā ieņem augsto 11. pozīciju. Spāņa spēles stils Vimbldonas ātrajiem kortiem nav īsti parocīgs, tomēr tas netraucēja nolauzt Olivjē Rohusu un uzvarēt piecos setos.

Negaidītu zaudējumu pret beļģi Davidu Gofānu piedzīvoja 19 gadus vecais Bernards Tomiks. Austrālietis pēc uzvarēta pirmā seta nespēja turpināt iesākto, zaudējot 21 gadus vecajam Gofānam (ATP – 70.) ar 6:3, 3:6, 4:6, 4:6. Mača laikā gan bija redzams, ka talantīgo Austrālijas tenisistu nomoka muguras sāpes, kas, iespējams, bija viens no galvenajiem zaudējuma iemesliem.

Pieminēšanas vērts ir fakts, ka šī ir pirmā reize kopš tālā 1938. gada, kad nevienam no Austrālijas tenisa pārstāvjiem nav izdevies sasniegt Vimbldonas vīriešu vienspēļu tenisa turnīra otro kārtu.

Spēle Rezultāts
(2) Rafael Nadal - Thomaz Bellucci 7:6(0) 6:2 6:3
(4) Andy Murray - Nikolay Davydenko 6:1 6:1 6:4
(5) Jo-Wilfried Tsonga -Lleyton Hewitt 6:3 6:4 6:4
(7) David Ferrer - Dustin Brown 7:6(5) 6:4 1:1 (Spēle pārtraukta)
(9) Juan Martin Del Potro - Robin Haase 6:4 3:6 7:6(3) 7:5
(10) Mardy Fish - Ruben Ramirez Hidalgo 7:6(3) 7:5 7:6(1)
Jarkko Nieminen - (14) Feliciano Lopez 7:6(4) 3:6 7:6(5) 6:4
(16) Marin Cilic - Cedrik-Marcel Stebe 6:4 3:6 6:3 6:2
(19) Kei Nishikori - Mikhail Kukushkin 7:5 6:3 6:4
David Goffin - (20) Bernard Tomic 3:6 6:3 6:4 6:4
(21) Milos Raonic - Santiago Giraldo 6:4 6:4 5:4 (Spēle pārtraukta)
(22) Alexandr Dolgopolov - Alex Bogomolov Jr. 6:3 6:4 7:5
(25) Stanislas Wawrinka - Jurgen Melzer 6:3 6:7(2) 6:2 4:6 4:5 (Spēle pārtraukta)
(27) Philipp Kohlschreiber - Tommy Haas 3:6 7:6(8) 6:7(5) 7:6(1) 6:2
(30) Andy Roddick - Jamie Baker 7:6(1) 4:2 (Spēle pārtraukta)
Grigor Dimitrov - (32) Kevin Anderson 7:5 7:6(3) 6:7(4) 6:3
Kenny De Schepper - Matthias Bachinger 6:4 6:2 6:2
Florent Serra - Andrey Kuznetsov 3:6 7:6(3) 6:4 4:6 6:4
Go Soeda - Igor Kunitsyn 6:3 6:2 6:1
Marcos Baghdatis - Albert Montanes 6:2 6:4 6:4
Guillermo Garcia-Lopez - Edouard Roger-Vasselin 6:7(2) 6:3 7:6(4) 5:7 10:8