06.04.2014. 21:00
Lielbritānijas tenisa izlasei nav izdevies pirmo reizi kopš 1981. gada iekļūt Deivisa kausa pusfinālā. Briti pēdējā dienā Neapolē pret Itāliju zaudēja abas vienspēles, visā mačā piekāpjoties ar 2-3. Citos pāros atspēlēties izdevās Šveicei un Francijai, kas savās mājās tika galā ar attiecīgi Kazahstānu un Vāciju.

Lielbritānija Neapolē pēc sestdienas bija vadībā ar 2-1. Apzinoties to, ka komandā bija Endijs Marejs, vienu nepieciešamo uzvaru viesiem teorētiski vajadzēja gūt. Taču Marejs visiem atgādināja, ka uz māla arvien nav iemācījies spēlēt tādā līmenī, lai varētu uzveikt nopietnus pretiniekus. Marejs karjeras laikā ne reizi nav spēlējis māla seguma turnīra finālā, bet no Top 10 uz šī seguma uzveicis tikai vienu pretinieku. Pie tam tas bija 2009. gadā Montekarlo pret tobrīd 9. vietā esošo Nikolaju Davidenko.

Ļoti svarīgo spēli pret Fabio Foņīni Marejs sāka ar jau pirmajā geimā iegūtu breiku. Tiesa, jāatzīst, ka tas bija vairāk Fabio neprecīzās spēles nekā Mareja pūļu nopelns. Endijs 1. setā no 3:1 zaudēja piecus geimus pēc kārtas – 3:6. Foņīni, kurš zināms kā nestabils un brīžiem izklaidīgs spēlētājs, skaļo fanu atbalstīts, šodien, atskaitot pirmo geimu, vaļības neatļāvās un nākamajos divos setos uzvarēja ar 6:3, 6:4. Marejs pēdējā geimā nokļuva iedzinējos ar 0:40, ar agresīvu spēli novērsa divas mačbumbas, taču trešo nespēja, iesitot tīklā.

Pēdējā vienspēlē pārsteigumi nenotika, lai gan Andreass Sepi varēja atļauties spēlēt pavirši (piemēram, 1. setā serve zaudēta trīs reizes!). Tas viņam neliedza Džeimsu Vordu uzvarēt trīs setos – 6:4, 6:3, 6:4. Itālijai pirmais pusfināls kopš 1998. gada. Itālija par vietu finālā sacentīsies ar Šveici, kas Deivisa kausa pusfinālu sasniegusi pirmo reizi kopš 2003. gada. Šveicieši toreiz ar Federeru sastāvā Melburnā ar 2-3 zaudēja Austrālijai.

Stanislass Vavrinka pirms nepilniem četriem gadiem Mikhailam Kukuškinam Deivisa kausā Astanā zaudēja piecos setos. "Austalian Open" čempiona šonedēļ demonstrētais teniss Stana un Šveices faniem radīja pamatotas bažas par vēstures atkārtošanos. Šveices pirmais numurs spēja atgūties pēc neveiksmīga spēles sākuma un Kukuškinu uzveikt četros setos – 6:7(4), 6:4, 6:4, 6:4.

Vavrinka 1. seta astotajā geimā ieguva divas breikbumbas, taču nevienu realizēt neprata. Iespēja bija tikai pirmajā gadījumā, taču gara izspēle pabeigta ar sitienu tīklā. Kukuškins nospēlēja ļoti labu taibreiku, tajā regulāri uzbrūkot Vavrinkas "forehand" un uzvarot ar 7:4. Vavrinka piecus no septiņiem punktiem zaudēja ar "forehand" kļūdām. Visā setā viņam 21 nepiespiestā kļūda. Vavrinkam tas bija piektais zaudētājs taibreiks (tikpat mēģinājumos) šajā nedēļas nogalē – divus viņš piektdien zaudēja Andrejam Golubevam, bet vēl divus vakar kopā ar Federeru dubultspēlē.

2. seta piektajā geimā lieliski uzbrūkot ar "forehand", kas vēl dažas minūtes iepriekš neklausīja, Vavrinka ieguva "sauso" breiku – 3:2. Ar minēto breiku Vavrinkam pietika, lai uzvarētu 2. setā – 6:4. Arī nākamajos divos setos bija tāds pats rezultāts, jo Vavrinkam atkal pietika ar vienu breiku. Kukuškins nebija pamanījis to, ka Stanislasam beidzot darbojas "forehand", turpinot spēlēt uz to un tiekot sodīts.

Izšķirošo panākumu Šveicei guva Federers, kurš Golubevu uzveica trīs setos ar 7:6(0), 6:2, 6:3. Interesanti, ka Federeram tā bija pirmā reize, kad viņš Deivisa kausā piedalās piektajā spēlē.

Šveice Itāliju uzņems savā laukumā. Itālija savulaik līdz 1980. gadam uzvarēja pirmos trīs mačus pret Šveici, bet pēdējās divās cīņās 1999. un 2009. gadā pārāki bijuši šveicieši. Pirms četriem gadiem Pasaules grupas "play off" Šveice ar Federeru un Vavrinku sastāvā Itāliju ar 3-2 apspēlēja Dženovā uz māla. Itālijai toreiz panākums dubultspēlē un pēdējā vienspēlē, kurā nekas vairs neizšķirās.

Francija pirmo reizi kopš 1996. gada pusfināla pret Itāliju atspēlējās no 0-2. Tas Francijai izdevās savās mājās Nansī pret Vācijas otro sastāvu. Žo-Vilfrīds Tsonga ar 6:3, 6:2, 6:4 sagrāva Tobiasu Kamki, bet pēdējā vienspēlē Gaels Monfīss apspēlēja Vācijas pirmās dienas varoni Peteru Gojovčiku – 6:1, 7:6(0), 6:2. Francijas kaptenis Arno Klemāns Monfīsu laida spēlēt Žiljēna Beneto vietā. Beneto piektdien pamanījās zaudēt Kamkem un karjeras laikā ne reizi nav uzvarējis Deivisa kausa spēlē, kurai ir turnīra nozīme.

Franči pusfinālā savās mājās uzņems Čehiju, kas bez Tomāša Berdiha (šogad izlases sastāvā izbraukumā nespēlē) ar 5-0 viesos sagrāva Japānu. Francijas un Čehijas sāncensībā neizšķirts 7-7 rezultāts. Abas komandas pēdējo reizi tikās 2009. gadā, kad čehi savā laukumā Prāgā bija pārāki ar 3-2.

Pusfināli notiks no 12. līdz 14. septembrim, bet fināls paredzēts no 21. līdz 23. novembrim.

Francija – Vācija 3-2