27.01.2016. 10:00
Četrkārtējais "Australian Open" finālists Endijs Marejs tuvojas kārtējam titula mačam Melburnā, trešdien ceturtdaļfinālā četros setos ar rezultātu 6:3, 6:7(5), 6:2, 6:3 pieveicot Davidu Fereru.

Davids Ferers vienīgais no visiem ceturtdaļfinālu dalībniekiem astoņnieku sasniedza bez setu zaudēšanas. Šodien viņš zaudēja jau 1. setu, turklāt tas bija paša nopelns. Spānis ceturtajā geimā Endijam Marejam uzdāvināja breiku, geimu ar kļūdām zaudējot no 40:0 pārsvara.

Ferers astotajā geimā atspēlēja setbumbu, bet Marejs pēc tam spēja ar grūtībām izservēt setu. Davids devītā geima pirmajā pusē dominēja garajās izspēlēs, bet Marejam bija daudz kļūdu. Tas noveda pie divām Ferera breikbumbām (15:40), kuras Endijs likvidēja ar lielisku servēšanu. Vispirms autā atsista serve, bet pēc tam eiss.

2. setā pirmais breiku ieguva Ferers, kad Marejs ar dubultkļūdu pabeidza otro geimu. Endijs vēlāk, pateicoties aizsardzībai, kas regulāri piespieda Fereru kļūdīties, no 1:4 uzvarēja trīs geimos pēc kārtas, panākot izlīdzinājumu. Marejam devītajā geimā bija divas breikbumbas, taču abas izniekotas ar kļūdām – sitienu autā un tīklā.

Ferers desmitajā geimā labi uzņēma Mareja serves un ar agresīvu spēli nopelnīja setbumbu. Marejam eiss! Abi "vienojās" par taibreiku, kurā mazliet precīzāks bija Ferers, uzvarot ar 7:5. Marejs pirmo minibreiku zaudēja trešā punkta izspēlē, kad kļūdījās ar "smešu". Skotam vēlāk izdevās atspēlēties, bet 11. punkta izspēlē Fereram laba serves uzņemšana ļāva izveidot perfektu uzbrukumu, iegūstot otro setbumbu, kas bija pirmā ar savu servi. Sitienu apmaiņa no gala līnijas beidzās ar Mareja sitienu autā.

Ferera līmenis pēc uzvaras 2. setā ievērojami kritās. Arvien biežāk viņa spēlē spānim neraksturīgas kļūdas, bet Marejs izmantoja jaudīgāka tenisa priekšrocības. Ferers 3. seta ceturtajā geimā bija spiests spēlēt bez pirmās serves, kas šoreiz noveda pie lielām problēmām, jo Marejs garajās izspēlēs bija pārāks, iegūstot breiku. Rezultātam esot 3:1 Mareja labā, spēle tika pārtraukta, jo tuvojās negaiss.

Dueļa atlikušā daļa tika nospēlēta zem Roda Leivera arēnas jumta. Tādos apstākļos labāk jutās ranga otrais numurs. Pēc spēles atsākšanas Marejs piektajā geimā, sekojot divām dubultkļūdām, atspēlēja divas breikbumbas, bet nākamajā geimā ar kļūdām pats neizmantoja iespēju tikt pie breika. Tas gan notika divus geimus vēlāk, kad Ferers kārtējo reizi zaudēja servi.

Pēdējā setā Endijam vienīgais paviršais geims bija brīdī, kad viņš pēc 2:0 pārsvara iegūšanas tika nobreikots. Ferers ar lielisku diagonālo apvedošo sitienu tika 15:30 pozīcijā. Nākamās divas izspēles beidzās ar Mareja sitieniem tīklā. Atspēlējis breiku, Ferers centās turēt Marejam līdzi, taču zaudējums bija nenovēršams. Abiem tā bija piektā tikšanās "Grand Slam" turnīros, visās bijuši četri seti. Marejam četras uzvaras, Fereram tikai viena.

Marejs Fereru uzveica sesto reizi pēc kārtas (kopējā bilance: 13-6), nodrošinot sesto pusfinālu Melburnā (4-1). Visos "Grand Slam" turnīros kopā viņam būs 18. pusfināls (8-9), arvien vairāk uzlabojot sev piederošo Lielbritānijas rekordu. 2. vietā ar 13 pusfināliem atrodas Freds Perijs.

Sieviešu turnīrā pusfinālu sasniedza Johanna Konta. Lielbritānijai tādējādi viena "Grand Slam" turnīra pusfinālos divi pārstāvji ir pirmoreiz kopš 1997. gada decembrī notikušā "Australian Open", kad vīriešu turnīra finālā zaudēja Džons Loids, bet dāmu sacensību pusfinālā neveiksmi piedzīvoja Sjū Bārkere.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161