31.12.2013. 18:10
Nacionālās hokeja līgas Ziemas klasikas priekšvakarā Toronto "Maple Leafs" uz septiņām sezonām pagarinājusi līgumu ar kapteini Dionu Fanufu. Aizsargs, kurš 2014. gada 1. jūlijā kļūtu par brīvo aģentu, gadā saņems septiņus miljonus dolāru.

28 gadus vecais Dions Fanufs, kurš šosezon aizvadītajās 39 regulārā čempionāta spēlēs guvis četrus vārtus un sakrājis 15 rezultativitātes punktus, ir Nacionālās hokeja līgas kluba Toronto "Maple Leafs" līderis lietderības koeficientā (+13) un vidēji laukumā pavadītajā laikā (24 minūtes un 21 sekunde).

Nākamā gada pirmajā jūlija dienā Edmontonā dzimušais aizsargs kļūtu par brīvo aģentu, taču Austrumu konferences šobrīd septītā labākā komanda pasteigusies un parakstījusi ilgtermiņa līgumu.

Jaunā vienošanās paredz, ka Fanufs Toronto "Maple Leafs" pavadīs arī turpmākās septiņas sezonas, katrā saņemot septiņus miljonus Amerikas Savienoto Valstu dolāru. "Viņš ir mūsu komandas līderis un ir bijusi kolonna būvēšanas procesā," par 2003. gadā ar devīto numuru draftēto hokejistu sacīja "Maple Leafs" ģenerālmenedžeris Deivids Noniss. "Dions sevi pierādījis kā izturīgs un uzticams aizsargs visos spēles aspektos. Viņš jebkurā situācijā laukumā pavada ilgas minūtes."

Fanufs uz Toronto "Maple Leafs" pārcēlās 2010. gada 31. janvārī, tiekot iekļauts apmaiņā ar citu Kanādas komandu Kalgari "Flames". Kopumā darba vietas mainīja septiņi spēlētāji. Jau nākamajā sezonā aizsargs kļuva par komandas kapteini. 639 Nacionālajā hokeja līgā aizvadītajās spēlēs Fanufs guvis 110 vārtus un sakrājis 355 rezultativitātes punktus.

41 spēlē 45 punktus sakrājusī Toronto "Maple Leafs" nākamo spēli aizvadīs 2014. gada pirmajā dienā, Ziemas klasikā Detroitā spēkojoties ar vietējo "Red Wings". Abas komandas Austrumu konferences kopvērtējumā atrodas blakus - Detroitas vienība arī nopelnījusi 45 punktus 41 spēlē, bet ieņem sesto vietu. Sākums pulksten 20:00 pēc Latvijas laika.

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey LeagueTitova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties