06.12.2017. 23:45

Grupas centrālajā spēlē Harkivā savā starpā tikās Doņeckas "Shakhtar" un Mančestras "City". "Shakhtar" lūkoja revanšēties par Mančestrā piedzīvoto zaudējumu (0:2), kā arī nodrošināt sev vietu astotdaļfinālā, kamēr "City" šā vakara cīņa neko daudz neizšķīra, tādēļ laukumā sākumsastāvā tika laisti vairāki rezervisti.

Mača pirmais puslaiks izvērtās par "Shakhtar" spēlējošo brazīliešu futbolistu izrādi. Spēles rezultātu ar lielisku lejupejošu sitienu vārtu tālajā augšējā stūrī guva Bernards - 1:0 "Shakhtar". Ukrainas komandai tikšanai tālāk teorētiski pietika arī ar neizšķirtu, tomēr tā neapstājās pie viena precīza raidījuma.

Drīz pēc tam vēl viena laba iespēja gūt vārtus bija Bernardam, tomēr šoreiz vietā bija "City" vārtsargs Edersons. Tomēr "Shakhar" savu panāca - 32. minūtē ļoti tālu un neveiksmīgi no saviem vārtiem izskrēja Edersons, kas ļāva brazīlietim Ismaili viņu apspēlēt un no kreisā flanga ieripināt bumbu jau tukšos vārtos - 2:0.

Gan pirmajā, gan otrajā puslaikā "City" piederēja milzīgs teritoriālais pārsvars (62:38), tomēr pārvērst to daudzos bīstamos momentos vismaz pirmajās 45 minūtēs neizdevās.

Otrajā puslaikā "City" uzsāka ofensīvu, laukumā laižot arī savu uzbrukuma līderi Serhio Agvero, kā arī salīdzinoši biežāk apdraudot mājinieka Andrija Pjatova sargāto cietoksni. Iespējas neizmantoja jaunais vāciešu futbolists Līrojs Sanē, kā arī brazīlietis Gabriels Hesuss.

Pašreizējā Anglijas Premjerlīgas līdere tikai mača kompensācijas laikā spēja vienus vārtus atgūt. Tas no 11 metru soda sitiena atzīmes izdevās Agvero (1:2). Iemesls daudz bēdāties gan "City" nav, jo par spīti zaudējumam Anglijas klubs F grupā saglabāja pirmo pozīciju, kamēr "Shakhtar" nosargāja otro.

Tikmēr nelielu fiasko Roterdamā šovakar piedzīvoja pašreizējā Itālijas A Sērijas vicelīdere "Napoli". Sākums neapoliešiem gan padevās brīnišķīgs - jau 94. sekundē pēc haosa "Feyenoord" soda laukumā bumbu vārtos trieca polis Pjotrs Zeļinskis.

Tomēr turpinājums priekš "Napoli" padevās slikts. 33. minūtē pēc centrējuma no labā flanga neizšķirtu panāca dānis Nikolajs Jergensens - 1:1.

Atlikušajā cīņas gaitā pārsvars piederēja "Napoli", tomēr viesi to izmantot neprata. 82. minūtē "Feyenoord" palika arī mazākumā, kad savu otro dzelteno kartiņu nopelnīja Tonijs Viljena. Kā vēlāk izrādījās, tad tas mājiniekiem nebija šķērslis, lai kompensācijas laikā izrautu savu pirmo un pēdējo panākumu šīssezonas Čempionu līgas turnīrā - 2:1 "Feyenoord". Tikmēr "Napoli" neizdevās atkārtot savu labāko sasniegumu šajā turnīrā - iekļūšanu astotdaļfinālā.