15.10.2016. 18:58

Mančestras ''City'' galvenais treneris Žuzeps Gvardiola pēc iepriekšējā kārtā piedzīvotā zaudējuma 0:2 ''Tottenham Hotspur'' šovakar mainīja spēlētāju taktisko izvietojumu un pārgāja no 4-2-3-1 uz 3-4-3. Lai arī savainojumu dēļ 100% gatavi doties laukumā nebija Vensāns Kompanī un Serhio Agvero, tomēr viņi mačam tika pieteikti. Pamatsastāvā izgāja Lerojs Sanē un talantīgais Kelehi Iheanačo, kā arī savainojumu izārstējis šovakar laukumā atgriezās komandas līderis Kevins De Breine, kurš uzskatāmi pietrūka pēdējā zaudētajā mačā. ''Everton'' sastāvā savukārt virkne savainoto spēlētāju, tomēr tas nav būtiski ietekmējis pamatsastāva kodolu. Komandas galvenais treneris Ronalds Kūmans šovakar rezervē atstāja Rosu Barkliju un Kevinu Miralasu, taču iespēju deva jaunajam flanga uzbrucējam Džerardam Delofē.

Spēles sākums bija līdzīgs, tomēr Mančestra lēnām ieskrējās un pārņēma iniciatīvu savās rokās. Mājinieki daudz uzbruka, tomēr ''Everton'' aizsardzībā darbojās stabili un neļāva ''City'' iegūt pārsvaru. Puslaika izskaņā pretinieku soda laukumā ielauzās Davids Silva, kurš individuāli mēģināja tikt garām diviem spēlētājiem, tomēr pret viņu noteikumumus pārkāpa komandas kapteinis Fils Jagielka un nopelnīja 11 metru soda sitienu uz saviem vārtiem. Pendeli devās izpildīt Kevins De Breine, taču viņa sistās bumbas lidojuma virzienu uzminēja Mārtens Stekelenburgs un skaisti to atvairīja. Pirmais puslaiks noslēdzās bez gūtajiem vārtiem.

Otrais puslaiks sākās ar dažiem bīstamiem Liverpūles vienības uzbrukumiem, tomēr ''City'' aizsardzība ar tiem tika galā. Kādā no epizodēm negaidīti un viltīgi bumbas lidojuma virzienu pamainīja Iheanačo, tomēr Stekelnburgs noreaģēja ātri un bumbu fiksēja. Iheanačo laukumu pameta un viņa vietā nāca Agvero. Nedaudz vēlāk ''Everton'' atņēma pretiniekiem bumbu savā laukuma pusē un pēc tālas piespēles par to labi pacīnījās Janiks Bolasī un nogādāja Romelu Lukaku, kurš pēc sprinta kreisajā flangā guva vārtus un panāca 0:1. Mančestra neapjuka un uzbruka ar vēl lielāku sparu, tomēr Jagielka otro reizi mačā nopelnīja pendeli uz saviem vārtiem! Taču Mančestra uzkāpa uz tā paša grābekļa. Lai arī 11 metru sitienu devās izpildīt Agvero, tomēr atkal bumbas lidojuma virzienu uzminēja Stekelenburgs un neļāva ''City'' iekarot viesu vārtus.

Neskatoties uz neveiksmi, Mančestra aktīvi uzbruka un pēc centrējuma viesu aizsargi pienācīgi nepiesedza Nolito, kurš bumbu vārtos sita ar galvu - 1:1. Nedaudz vēlāk izcilu sitienu no distances izpildīja De Breine, taču pēc minimāla vārtsarga kontakta ar bumbu, tā atsitās pret vārtu stabu. Laukumā nāca arī Kompanī, tomēr viņa pieredze nepalīdzēja Mančestrai izraut uzvaru un spēle noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu.