04.01.2014. 16:57
Latvijas U18 vīriešu basketbola izlase sestdien, 4. janvārī, trešajā ceturtdaļā pārliecinoši nospēlēja aizsardzībā un uzvarēja Zviedriju ar rezultātu 72:52 (20:16, 14:10, 21:7, 17:19). Tādējādi divu valstu duelis Baltijas jūras kausa izcīņā noslēdzās ar 4-0 bilanci Latvijas labā. Pirmās vietas liktenis junioru turnīrā izšķirsies Latvijas un Igaunijas cīņā, kas sāksies svētdien plkst. 17:45.

Aizsardzība kļuva par otrās uzvaras atslēgu. Īpaši tas kļuva redzams trešajā ceturtdaļā, kad zviedriem lielas pūles sagādāja katra punkta gūšana. Turpretī Latvijai uzbrukumā talanta un prasmju izrādījās vairāk.

Valmieras un Vitorijas “Caja Laboral” sistēmas uzbrucējs Rinalds Mālmanis pirmajā puslaikā sameta skandināvu grozā trīspadsmit punktus, bet Ervīns Mežnieks diviem tālmetieniem pievienoja vairākas izprovocētas piezīmes. Dueta darbība Arņa Vecvagara puišiem divdesmit minūtēs nodrošināja astoņu punktu pārsvaru – 34:26.

Zviedri labi cīnījās par atlēkušajām bumbām, taču daudzie otrās iespējas metieni līdzēja tikai daļēji. Daudzus no tiem bija jāizdara caur pretestību, kamēr latvieši daudz biežāk izkustināja bumbu līdz brīviem metieniem. Otrkārt, pretinieki nekādi nespēja iemest no distances. Turpretī Mežnieks un Rauls Avenītis turpināja izcaurumot zviedru grozu.

Trešā ceturtdaļa tika uzvarēta pārliecinoši – 21:7, summā nodrošinot divdesmit divu punktu pārsvaru. Uzvarētāji jau bija skaidri (55:33), taču Latvijas pārsvars auga vēl vairākas minūtes. Tikai galotnē punktus biežāk guva zviedri, taču pēdējais grozs piederēja sarkanbaltsarkanajiem.

Latvijas sastāvā spēlēja un punktus guva: Rinalds Mālmanis 25 (2p 9/17, 3p 1/1, 1p 4/5; 10ab, 3rp, 7ip), Ervīns Mežnieks 15 (2p 2/4, 3p 3/6, 1p 2/3; 3ab, 4ip), Rauls Avenītis 7 (3ab), Renārs Birkāns 6, Ričards Melderis 5 (4ab), Rendijs Feikners 4, Džeiks Eduards Krūmiņš 4 (3ab, 3rp), Jānis Ramšs 4 (4ab), Roberts Žubulis 2, Emīls Caune (1rp), Artūrs Grīnbergs (1ab, 1rp, 1pb).

Džeiks Eduards Krūmiņš trenējas ACB līgas kluba “Gran Canaria 2014” sistēmā. Foto: Basket.ee

Ervīns Mežnieks spēlē pret Somiju

Rendijs Feikners

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars

Latvijas U18 vīriešu basketbola izlase

Metieni no spēles: 28/64 vs 22/602p: 21/51 vs 20/423p: 7/13 vs 2/181p: 9/14 vs 6/11AB: 35 (23/12) vs 35 (22/13)RP: 14 vs 5Kļ.: 18 vs 23PB: 11 vs 9BM: 2 vs 3

Piektdiena, 3. janvāris15:15 Latvija – Somija 71:5819:45 Igaunija – Zviedrija 61:55

Sestdiena, 4. janvāris15:15 Zviedrija – Latvija 52:7219:45 Somija – Igaunija

Svētdiena, 5. janvāris13:15 Somija – Zviedrija17:45 Igaunija – Latvija