22.05.2016. 22:56
Otro gadu pēc kārtas par pasaules čempioni kļuvusi Kanāda, kas finālā ar 2:0 pieveica līdz šim bez zaudējumiem spēlējušo Somijas izlasi. Zelta vārtus 12. minūtē guva 19 gadus vecais centra uzbrucējs Konors Makdeivids.

Piedzīvojuši zaudējumu pirms piecām dienām, kanādieši nevēlējās atkārtot iepriekš pieļautās kļūdas un laukumā lidoja no pirmās minūtes. Labākais moments radās pēc piespēles gar vārtiem, bet Markam Šaiflī raidīt ripu tukšajā cietoksnī liedza acīgais somu aizsargs Ville Poka. Taču uzbrukumā Somijas izlase demonstrēja bālu sniegumu, līdz pirmajam metienam tiekot vien astotajā minūtē.

Likumsakarīgi, ka 12. minūtē vadībā izvirzījās pašreizējā pasaules čempione. 19 gadus vecais Konors Makdeivids, kurš pērn Nacionālās hokeja līgas draftā tika izvēlēts ar pirmo numuru, ievadīja uzbrukumu, bija pirmais pie atlēkušās ripas un no tuvas distances sarežģītā situācijā apbrīnojami trāpīja zem pārliktņa, astoņām rezultatīvajām piespēlēm pievienojot pirmo vārtu guvumu - 1:0 Kanādas labā.

Atbildēt varēja 18 gadus vecais Patriks Laine, kurš šā gada draftā tiek uzskatīts par galveno kandidātu otrajam numuram un kurš deviņos mačos bija guvis septiņus vārtus, taču viņam tuvcīņā neizdevās apspēlēt kanādiešu vārtsargu Kemu Talbotu. Lai gan Somijas valstsvienība aktivizējās un uz īsu mirkli pārņēma iniciatīvu, labāka tāpat bija Kanāda.

Pirmās trešdaļas noslēgumā Makdeivids atrada Bredu Maršānu, bet viņš no tuvas distances meta virsū vārtsargam. Arī citos momentos pievīla precizitāte - Raiens O'Railijs 33. minūtē šāva no vidējas distances, taču ripa lidoja centimetrus garām apakšējām stūrim, kamēr Būns Dženers mazākumā nerealizēja izgājienu vienatnē pret Miko Koskinenu.

Somijas izlase turpināja atbildēt ar īslaicīgiem uzplaiksnījumiem. Divas īsas piespēles sarāva gabalos kanādiešu aizsardzību, tomēr Jarno Koskirantam no tuvas distances neizdevās pielikt rezultatīvu punktu. Uzbrukuma smailē nonāca arī Laine, taču pārspēt Talbotu ar šāvienu tuvajā devītniekā neizdevās.

Aizsardzības zonā somi turpināja atgriezties zibenīgi, darbojās disciplinēti un allaž atradās metienu līnijās, bet uzbrukumā trūka precizitātes un izdomas - Aleksandrs Barkovs bīstami meta pēc zilās līnijas šķērsošanas, taču citu momentu nebija, jo labos nodomus izjauca neprecīzas piespēles vai kanādiešu pacietība un pašaizliedzība. Tāpat neizdevās sagaidīt sāncenšu kļūdas.

Spiedienu neizdevās izdarīt arī pēdējās minūtēs, kad daudz spēka nācās patērēt, lai atņemtu pretiniekiem ripu. Pēdējā sekundē Mets Dušeins raidīja ripu tukšajos pretinieku vārtos, tādējādi Kanādas izlase otro gadu pēc kārtas uzvarēja pasaules čempionātā - 2:0! Tikmēr Somijai astotais zaudējums desmit finālos un nerealizēts sapnis par pirmo valstsvienību, kas vienā gadā uzvarējusi gan pieaugušo, gan U20, gan U18 konkurencē.

Kanādas izlases kapteinis Korijs Perijs kļuva par 27. hokejistu, kurš pievienojies ekskluzīvajam Trīs zeltu - pasaules, olimpiskais, kā arī uzvara Stenlija kausā - klubam. Kanādieši divas reizes pēc kārtas pasaules čempionātā pēdējoreiz uzvarēja 2003. un 2004. gadā.

Vārti: 11:24 Makdeivids (Dušeins) 0:1, 59:59 Dušeins (Maršāns, tukšos vārtos) 0:2Soda minūtes: 6:8Metieni: 16:33Vārtsargi: Miko Koskinens - Kems Talbots