11.05.2017. 23:58

Manchester United: Romero – Darmjans, Blinds, Bajī, Valensija – Pogbā, Errera, Fellaini – Mhitarjans (Keriks 77'), Rešfords (Smolings 89'), Lingārds (Rūnijs 86')

Celta Vigo: Alvaress – Honijs, Ronkaglija, Cabrals, Malo – Ernandess, Radoja (Bongonda 68') – Sisto (Bevuē 80'), Vass (Jozabeds 46'), Aspass – Gvideti

Mančestras ''United'' savās mājās atbildes cīņā uzņēma spāņu klubu 'Celta Vigo''. Pirmajā spēlē Žuzē Morinju vadītā komanda demonstrēja visai nestabilu sniegumu, taču uzvarēja, pateicoties Markusa Rešforda skaisti realizētajam brīvsitienam (1:0).

''Celta'' jau no pirmajām minūtēm nekautrējās pieturēt bumbu un darīja to veiksmīgi. Spānijas klubs uzbruka daudz vairāk nekā ''United'', taču pirmo 15 minūšu laikā izpildīja tikai divus sitienus vārtu virzienā. Tas, protams, bija daudz labāk par Mančestru, kas īsti pat nespēja piekļūt tuvāk ''Celta'' soda laukumam.

Tomēr par spīti notikumiem laukumā, futbola Dievs šovakar bija ''United'' sabiedrotais. Vienīgajā nopietnajā uzbrukumā 20 minūšu laikā Mančestras talantīgais uzbrukuma līderis Markuss Rešfords veica centrējumu uz tālo vārtu stabu, kur steidzās augumā raženais Maruāns Fellaini un bumbu ar galvu sita vārtos – 1:0.

Otrajā spēles nogrieznī Mančestra turpināja daudz aizsargāties, turklāt spēles izskaņā zaudēja vārtus. Pēc centrējuma visaugstāk uzlēca Facundo Ronkaglija, kurš sita bumbu vārtos ar galvu, izlīdzinot rezultātu - 1:1.

''Celta'' atlika gūt vēl vienus vārtus un tādā gadījumā spāņu komanda būtu izrāvusi papildlaiku. Pēc divām minūtēm abu komandu starpā izvērtās asumi un sarkanās kartītes saņēma Eriks Bajī un ''Celta'' vienīgo vārtu autors Ronkaglija. Rezultāts gan palika nemainīgs, un Mančestra ar lielām pūlēm iesoļoja finālā.

''Lyon'': Lopess – Morels (Ribuss 75'), Diakabī, Nkolou, Rafaels – Gonalonss, Toliso – Valbuenā (Gezals 77'), Fekirs, Kornets – Lakazets

''Ajax'': Onana – Vīrgevers, Ligts, Sančess, Veltmans (Tetē 65') – Ziječs, Šēns (van de Bīks 59'), Klāsens – Jouness (Kluiverts 82'), Dolbergs, Traorē

Amsterdamas ''Ajax'' šovakar viesos cīnījās pret Lionas ''Olympique''. Pirmajā spēlē bija vērojams fantastisks futbols, kas futbola skatītāja acij bija augstākā pilotāža. Abas komandas uzbruka ārkārtīgi daudz, taču graujošu uzvaru izcīnīja ''Ajax'' 4:1.

Salīdzinot ar pirmo maču, šīs spēles pirmajā puslaikā bija vērojams daudz zemāks temps. ''Ajax'' bija ieguvusi solīdu pārsvaru spēlē pirms nedēļas un šovakar nebija nekāda iemesla pārdroši skriet uzbrukumos. Puslaika vidusdaļā ''Ajax'' vēl vairāk pasliktināja mājinieku izredzes, jo vārtus guva talantīgais uzbrucējs Kaspers Dolbergs - 0:1.

Lai arī pārsvars bija kļuvis visai liels par labu ''Ajax'', ''Lyon'' negrasījās padoties. Aleksandrs Lakazets puslaika izskaņā realizēja 11 metru sitienu, bet jau nākamajā uzbrukumā pēc spēcīgas Nabila Fekira piespēles Francijas futbolists bumbu raidīja tukšos vārtos no dažu metru attāluma - 2:1.

Intriga nebija mirusi un situācija kļuva vēl saspringtāka, kad 81. minūtē Rašīds Gezals spēcīgi sita bumbu ar galvu, tomēr vārtos neveiksmīgi nospēlēja Andrē Onana, ielaižot ne to bīstamāko sitienu. Spēles rezultāts kļuva 3:1 un mājiniekiem atlika gūt tikai vienus vārtus, lai psiholoģiski satriektu pretiniekus.

Fantastiska iespēja radās Maksvelam Kornetam, kurš nonāca aci pret aci ar Onanu, tomēr sita pavisam nedaudz garām vārtiem. Spēles beigās Liona pamatīgi spieda, taču mačs noslēdzās un finālā iekļuva Nīderlandas vienība. ''Lyon'' neizdevās atkārtot brīnumu, ko Čempionu līgā paveica ''Barcelona'', kas pirmajā spēlē zaudēja PSG 0:4, taču tad neticami izglābās, uzvarot 6:1.