11.01.2015. 19:53
Latvijas Basketbola līgas (LBL) 1. divīzijas regulārā čempionāta mačā šovakar Latvijas Universitāte savā laukumā ar 75:66 pieveica BK „Valmiera”, izcīnot trešo uzvaru pēdējās četrās spēlēs.

Pirmās ceturtdaļas vidū LU komanda izdevās izvirzīties vadībā ar 9:4, tomēr būtiskāko izrāvienu mājinieki veica ceturtdaļas pēdējās divās minūtēs, no 13:10 panākot 22:12. Otrās ceturtdaļas sākumā pēc Jāņa Engera trīspunktu metiena un Harija Rubeņa soda metieniem LU pārsvars sasniedza jau 15 punktus (30:15), taču tad valmierieši sakārtoja aizsardzību un veica 16:3 spurtu, pietuvojoties līdz 31:33.

Trešajā ceturtdaļā valmieriešiem pat izdevās pārņemt vadību (38:35), taču ne uz ilgu brīdi, jo sekoja 9:0 izrāviens LU izpildījumā. Pirms pēdējās ceturtdaļas rezultāts bija neizšķirts 52:52, bet pēdējās ceturtdaļas sākumā „Valmieras” komanda izvirzījās vadībā ar 57:52 un 64:60. Taču atkal sekoja LU basketbolistu spurts – astoņi punkti pēc kārtas (68:64), un pēdējās četrās minūtēs laukuma saimnieki uzvaru no rokām vairs neizlaida.

Abas komandas šosezon jau bija tikušās divas reizes – oktobra sākumā „Valmiera” savā laukumā svinēja pārliecinošu uzvaru ar 76:53, bet novembra beigās Olimpiskajā sporta centrā Rīgā mājinieki bija pārāki ar 70:68.

LBL kopvērtējumā „Valmiera” ar piecām uzvarām 17 spēlēs saglabā astoto vietu, bet LU komanda ar četrām uzvarām 17 mačos ir pozīciju zemāk.

Aizpurs 23 (metieni – 9/13, 7 atl.b., 4 kļūdas), Zēbergs 10, Rubenis 8 (5 rez. piesp.), Engers 8, Ošiņš 7, Rēķis 5, Krūmiņš 3, Bikše 3 (8 rez. piesp., 4 pārtv.b.), Plivda 3, Lasenbergs 3, Jaunzems 2 – Hērts 14, Dauers 13 (7 atl.b.), D. Rozītis 13, Ziediņš 9 (12 atl.b.), Vīņauds 7, M. Vītols 6 (6 kļūdas), Šķēle 3, Elksnis 1, Dārgais, Iļjins.

Izmantotie resursi:basket.lv