09.02.2014. 20:08
Latvijas pieredzējušākais kamaniņu sportists Mārtiņš Rubenis savās piektajās olimpiskajās spēlēs Sočos svētdien četru braucienu summā ierindojās 10.vietā. Ar lielisku pēdējo braucienu (5.vieta) izrādījas par maz, lai apsteigtu vēl kādu konkurentu. Summā latvietis uzvarētājam zaudēja 2,171 sekundes.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Rubeņa olimpiskajā pieredzē tas ir otrs labākais rezultāts aiz 2006.gadā Turīnā iegūtās bronzas medaļas.

Par divkārtēju olimpisko čempionu tikai 24 gadu vecumā kļuva vācietis Fēlikss Lohs, kurš par teju pussekundi apsteidza mājinieku galveno cerību, 42 gadus veco Albertu Demčenko. Krievs startēja savās septītajās olimpiskajās spēlēs. Bronzu izcīnīja kamaniņu sporta leģenda Armīns Cīgelers (40, Itālija), kurš tādējādi pie medaļas tika arī savās sestajās olimpiskajās spēlēs.

Uzreiz aiz goda pjedestāla palika vācietis Andijs Langenhans, aiz viņa vēl viens mājinieks Semjons Pavļičenko un Itālijas sportists Dominiks Fišnālers. Ļoti neveiksmīgs starts vācietim Davidam Melleram – Vankūveras sudraba medaļnieks šoreiz tikai 14.vietā.

Abi pārējie Latvijas sportisti labāko piecpadsmitniekā neiekļuva. Inārs Kivlenieks summā ierindojās 16.vietā (+2.999), kas ir par divām pozīcijām augstāk nekā olimpiskajā debijā pims četriem gadiem. Tikmēr Kristapam Mauriņam 21.vieta (+3.689) pirmajā Olimpiādē. Identiskas pozīcijas abi ieņēma arī pēc sestdienas pirmajiem diviem braucieniem.

Pavisam olimpiskajās sacensībās startēja 39 sportisti.

Turpinājumā pirmdien un otrdien gaidāmi dāmu starti (Ulla Zirne un Elīza Tīruma), bet divnieki (brāļi Andris un Juris Šici, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš) sacentīsies trešdien, 12.februārī. Dāmām, tāpat kā vīriem, četri braucieni, bet divnieki medaļniekus noskaidros divu braucienu summā.

Olimpiskajiem jaunumiem un rezultātiem sekojiet līdzi arī laikrakstā Diena un portāla Diena.lv Olimpiskajā sadaļāR & A Jūras Skola, SIA Krāslavas 12-14, Rīga, LV-1003
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties