03.07.2014. 15:09

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Lipmans uzsvēra, ka lēmumu par izlases galveno treneri pieņems LHF valde, nevis viņš vienpersoniski. «Piedāvāšu Beļavska un Šuplera kandidatūras, un tad kopā lemsim par labāko variantu,» sacīja LHF prezidents, piebilstot, ka viņš personiski ir par Beļavska kandidatūru, taču visu izlems valdes kopīgs viedoklis.

«Beļavski pazīstu jau 20 gadus. Viņš savulaik spēlēja izlasē, kur bija viens no tās līderiem. Viņš labi pārzina Latvijas hokeju, pazīst spēlētājus. Aleksandrs ir inteliģents, kulturāls cilvēks un treneris, māk runāt ar hokejistiem un atrast kopīgu valodu. Viņš nav tas, kurš bļaustās vai lamājas. Beļavskim ir iekrājusies arī liela pieredze trenera darbā, strādājot gan Zviedrijā, gan Krievijā un Baltkrievijā, bez tam viņš arī labi runā latviešu un angļu valodās,» kandidatūras plusus uzskaitīja Lipmans.

Beļavskis 2004. gadā pasaules čempionātā Prāgā bija Latvijas izlases tā brīža galvenā trenera - zviedra Kurta Lindstrēma palīgs, taču pēc tam izlasē vairs nestrādāja.

Lipmans ir ticies un iespējamo sadarbību pārrunājis gan ar Beļavski, gan otru pretendentu Šupleru, kurš arī vairākus gadus ir strādājis Latvijā kā «Rīga 2000» un Rīgas «Dinamo» galvenais treneris. Šupleram ir krietni lielāka pieredze trenera darbā, jo viņš trenējis arī citus Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu, kā arī divas reizes bijis pie Slovākijas izlases stūres.

Lipmans neslēpa, ka izlases galvenā trenera amatā labprāt redzētu perspektīvu vietējo treneri, kurš kopā ar komandu varētu progresēt savā profesionālajā izaugsmē. «Beļavskis ir mūsējais, lai arī pēdējā laikā Latvijā nav darbojies. Manuprāt ir svarīgi pašiem veidot un izaudzināt vietējos trenerus, kā tas notika ar Oļegu Znaroku un Hariju Vītoliņu, kuri tagad jau ir pieprasīti Krievijā. Kad Znaroks kļuva par treneri, kādus tik pārmetumus nedzirdēju, ka viņš nav Latvijas pilsonis, nemāk latviešu valodu un un rupjš. Tomēr es to pārcietu un beigās nekļūdījos, jo viņš ir kļuvis par ļoti labu speciālistu,» savas domas atklāja Lipmans.

Beļavskis un Šuplers šobrīd ir bez darba, kas arī ir svarīgs nosacījums, lai kļūtu par valstsvienības treneri, jo LHF jau iepriekš ir paudusi, ka ar izlasi ir jāstrādā no darba klubos atbrīvotam trenerim.

Pēdējās divas sezonas Beļavskis strādāja par Baltkrievijas jauniešu komandas Bobruiskas «Dinamo-Šiņņik» galveno treneri, spēlējot Krievijas jaunatnes hokeja līgā (MHL). Maijā klubs paziņoja, ka viņam jauns līgums netiks piedāvāts. Iepriekš Beļavskis strādājis arī ar Zviedrijas klubiem «Bjorkloven» un «Nykopings», kā arī «Modo» komandas junioriem. Nepilnu sezonu viņš bija arī Krievijas kluba Permas «Molot-Prikamje» galvenais treneris. Ūmeo «Bjorkloven» komandā pie viņa spēlēja izlases hokejists Miķelis Rēdlihs.

Beļavskis maijā klātienē skatījās arī Latvijas izlases spēles pasaules čempionātā Minskā.

Savulaik hokejista karjera laikā Beļavskis ilgstoši spēlēja tieši «Bjorkloven» klubā, kur kļuva par vienu no līdzjutēju iemīļotākajiem spēlētājiem. Savukārt Latvijas izlasē viņš aizvadīja 104 spēles, kurās guva 47 vārtus un atdeva 48 rezultatīvas piespēles. Līdzjutēju atmiņā Beļavskis allaž paliks ar savu firmas zīmi - «pirueti», ar kuras palīdzību bieži vien apspēlēja pretinieku aizsargus. Šādā veidā 2000. gada pasaules čempionātā Sanktpēterburgā Beļavskim spēlē pret Baltkrieviju izdevās gūt arī ļoti skaistus vārtus.Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties