28.06.2012. 23:16
Lietuvas sprintere Lina Grincikaite ceturtdien samērā negaidīti izcīnīja trešo vietu un bronzas medaļu Helsinkos notiekošā Eiropas vieglatlētikas čempionāta 100 metru distancē.

Finālskrējienā uzvaru ar ne pārāk augstu rezultātu 11,28 sekundes izcīnīja bulgāriete Iveta Lalova, bet Grincikaitei un ukrainietei Oļesjai Povhai tika fiksētas 11,32 sekundes. Pēc fotofiniša izpētes noskaidrojās, ka lietuviete tomēr tikusi pie bronzas.

Latvijai tuvajā šķēpmešanas distancē vīriešiem ceturtdien par Eiropas čempionu kļuva čehs Vitezslavs Veselijs, kuram uzvarai pietika ar 83,72 metrus tālu metienu. Otrais bija krievs Valērijs Jordans, kurš uzvarētājam zaudēja 49 centimetrus, sasniedzot jaunu personisko rekordu, bet trešais ar 82,63 metriem bija soms Āri Mannio.

Slavenais norvēģis divkārtējais olimpiskais čempions Andrēass Tūrkildsens palika ceturtais ar 81,55 metrus tālu raidījumu, bet galvenā mājinieku cerība Tero Pitkemeki labākajā mēģinājumā sasniedza vien 74,89 metrus, paliekot 11.pozīcijā.

Kā ziņots, nevienam no trim Latvijas šķēpmetējiem - Vadimam Vasiļevskim, Aināram Kovalam un Zigismundam Sirmajam - trešdien neizdevās kvalificēties finālsacensībām.

5000 metru skrējienā sievietēm ceturtdien par Eiropas čempioni kļuva krieviete Olga Golovkina, kura finiša taisnē apsteidza Ludmilu Kovaļenko no Ukrainas, finišējot pēc 15 minūtēm un 11,70 sekundēm.

Savukārt trešo vietu izcīnīja Portugāles skrējēja Sāra Moreira.

Ļoti saspringta cīņa izvērtās augstlēkšanā sievietēm. Par Eiropas čempioni ar 1,97 metrus augstu lēcienu kļuva spāniete Ruta Beitija, bet tāds pats rezultāts tika fiksēts arī norvēģietei Tonjei Angelsenai. Savukārt trešo vietu dalīja uzreiz trīs sportistes, kuras visas pārvarēja 1,92 metru augstumā novietoto latiņu, turklāt izmantoja vienādu mēģinājumu skaitu, - krieviete Irīna Gordejeva, Emma Grēna Tregaro no Zviedrijas un ukrainiete Oļena Hološa.

Tikmēr par pārliecinošu uzvarētāju desmitcīņas sacensībās kļuva vācietis Paskāls Bērenbruhs, kurš divu dienu sacensību summā sasniedza 8558 punktus, kas bija jauns sportista personiskais rekords. Viņam ar 8321 punktu sekoja ukrainis Oleksijs Kasjanovs, bet vēl par 102 punktiem mazāk bija Iļjam Škurenjovam no Krievijas.

Kā ziņots, 100 metru sprintā vīriešiem par Eiropas čempionu otro reizi pēc kārtas kļuva francūzis Kristofs Lemetrs, kurš finišēja pēc 10,09 sekundēm, bet 0,03 sekundes viņam zaudēja tautietis Džimijs Viso.

Trešo vietu ar 10,17 sekundēm ieņēma Norvēģijas pārstāvis Džajsuma Saidī Ndure, bet ceturto vietu sasniegušais brits Harijs Aikiness-Arītijs finišēja vien pēc 10,31 sekundes.

Šajā skrējienā piedalījās arī Latvijas sprinteris Ronalds Arājs, tomēr aptuveni pēc 70 metriem viņš zaudēja līdzsvaru un neveiksmīgi krita. Pēc tam Latvijas sportistam bija nepieciešama ārstu palīdzība.

Savukārt tāllēkšanā sievietēm par Eiropas čempioni kļuva francūziete Elojsī Lesēra, kura jau pirmajā mēģinājumā aizlēca 6,81 metru tālu. Viņai septiņus centimetrus zaudēja baltkrieviete Volha Sudarava, bet trešā ar 6,67 metriem palika Margrēte Renstrēma no Norvēģijas.

Savu titulu nespēja aizstāvēt iepriekšējā čempionātā uzvarējušā latviete Ineta Radeviča, kura ar 6,55 metriem palika sestajā vietā.

Pēc divu dienu sacensībām pa četrām medaļām Eiropas čempionātā izcīnījuši Krievijas un Ukrainas sportisti, kuru kontā ir attiecīgi viens zelts, viens sudrabs un divas bronzas, kā arī trīs sudrabi un viena bronza. Savukārt medaļu ieskaites līderpozīcijā atrodas Francija, kuras sportisti tikuši pie diviem zeltiem un viena sudraba.

Eiropas čempionāts ilgs līdz svētdienai.