07.08.2016. 22:29
Ar uzvaru Riodežaneiro olimpisko spēļu basketbola turnīru svētdien sāka Lietuvas nacionālā basketbola komanda, kas ar 82:76 B grupas pirmās kārtas mačā pieveica sacensību mājinieci Brazīliju.

Jau ar pirmajām minūtēm Lietuvas komanda centās izrādīt pārspēku, kas tai pilnībā izdevās. Jona Kazlauska vadītās izlases basketbolisti dominēja teju visos spēles elementos, turklāt uzrādīja apskaužamu precizitāti no distances. Pēc aizvadītām 20 minūtēm Baltijas valstu vienība bija pārliecinošā vadībā ar 58:29.

Vētraini atbalstīti otrajā puslaikā, brazīlieši pakāpeniski deldēja rezultāta starpību un ceturtās ceturtdaļas beigu daļā saglabājās intriga par uzvarētāju mačā. Tomēr Lietuvas izlase uzvaru no rokām neizlaida, tiekot pie panākuma ar 82:76.

Uzvarētāju rindās par rezultatīvāko spēlētāju kļuva Mants Kalnietis, par punktu mazāk pievienoja Pauļus Jankūns, ar 11 gūtiem punktiem izcēlās Renalds Seibutis.

Tikmēr Brazīlijas valstsvienībā 21 punktu guva pieredzējušais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs Leonardo Barbosa, kamēr 14 punkti Raulam Netu.

Vēl šajā dienā B grupā spēkiem mērosies Spānija ar Horvātiju un un Nigērija tiksies ar Argentīnu.

Nākamo spēli Lietuvas izlase olimpiskajā basketbola turnīrā aizvadīs trešdienas naktī pret Nigēriju.

Lietuvas nacionālā komanda olimpiskajām spēlēm kvalificējusies septīto reizi pēc kārtas.

Olimpiskajā basketbola turnīrā piedalās 12 valstu izlases, kas priekšsacīkstēs sadalītas divās grupās.

Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks "Ieviņas", Sējas n., LV-2142