19.02.2016. 00:09
Lietuvas sieviešu basketbola valstsvienība nedēļu pirms 2017. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles pret Latviju savā laukumā uzvarēja Zviedrijas izlasi ar rezultātu 73:64.

Rimvīda Samulēna trenētā Lietuva kvalifikācijas turnīru sāka ar diviem zaudējumiem. Izbraukumā Rīgā lietuvietes spraigā galotnē atzina Latvijas pārākumu – 62:65, savukārt Ķedaiņos otrajā puslaikā dažās minūtēs iztērēja 15 punktu pārsvaru un negaidīti zaudēja Slovēnijai – 64:73.

Nākamajai kvalifikācijas spēlei Lietuva nolēma gatavoties, par sparinga partneri uzaicinot spēcīgo Zviedrijas valstsvienību. “Trīs kroņu” sastāvā spēlē WNBA drafta otrais numurs Amanda Zahui, “Los Angeles Sparks” uzbrucēja Farhija Abdi, Kurskas “Dynamo” aizsardze Frida Eldebrinka un citas labas spēlētājas.

Otrdien, 16. februārī, lietuvietes kopā ar zviedrietēm Ķedaiņos atzīmēja Lietuvas neatkarības atjaunošanas 98. gadadienu, savukārt dienu vēlāk izmēģināja spēkus pārbaudes spēlē. Sekmīgi aizvadot pirmo un trešo ceturtdaļu, Lietuva izcīnīja uzvaru – 73:64 (24:12, 11:19, 21:15, 17:18).

Lietuva: Kamile Nacickaite 16, Egle Sikšņūte 11, Gintare Petronīte 9 (5pp), Egle Šulčūte 9, Mante Kvederavičiūte 7, Sandra Linkevičiene 7 (8ab, 7rp), Gabriela Gutkauskaite 6, Santa Okockīte 4, Ģiedre Paugaite 4, Vita Kuktiene, Neringa Skadaite, Monika Grigaļauskīte; Laura Juškaite, Laura Svarīte.Zviedrija: Farhija Abdi 12 (5ab), Elina Eldebrinka 12, Amanda Zahui 11 (9ab), Binta Drammeha 9, Anna Bartolda 8, Frida Aili 7, Frida Eldebrinka 5, Tanja Masamba, Elena Astroma, Ulrika Holmkvista, Elina Ljungrena, Marija Gultekina; Natālija Lindena.

Izmantotie resursi:Lietuvės palaužė agresyvias švedes (VIDEO,...