30.07.2015. 17:08
Vakar pirmo pārbaudes spēli, gatavojoties septembrī gaidāmajam Eiropas čempionātam basketbolā, kas pirmajā posmā norisināsies arī Rīgā, aizvadīja Lietuvas valstsvienība, kas prata apspēlēt Austrālijas basketbolistus (80:68) ar NBA čempionu Endrjū Bogutu sastāvā.

Lielākās problēmas Lietuvas sastāvā pašlaik veidojas spēka uzbrucēja pozīcijā, jo jau iepriekš no dalības šī gada čempionātā atteikušies Donāts Motejūns, Darjušs Lavrinovičs un Linas Kleiza. Pirmajā pārbaudes spēlē Lietuva spēkojās ar Austrāliju, kuras sastāvā bija arī aizvadītās sezonas Nacionālās basketbola asociācijas čempions Goldensteitas ''Warriors'' kreklā Endrjū Boguts.

Austrālieši krietni veiksmīgāk aizvadīja spēles pirmo ceturtdaļu, iekrājot astoņu punktu handikapu (26:18). Otrajā ceturtdaļā Klaipēdā notiekošajā mačā lietuvieši gan spēja iespēlēties un līdz puslaika beigām jau panāca līdzsvaru - 41:41. Arī pēc 30 minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu (57:57), taču izšķirošās desmit minūtes mājinieki uzvarēja ar graujošu 23:11 un visā spēlē svinēja panākumu ar 80:68.

Rezultatīvākais Lietuvas valstsvienības sastāvā bija 208 centimetrus garais Kauņas ''Žalgiris'' spēlētājs Artūrs Gudaitis, kura rēķinā 11 punkti un piecas atlēkušās bumbas. Kādreizējais Rīgas VEF spēlētājs Antans Kavaļausks pievienoja desmit punktus un sešas bumbas zem groziem. Jāpiemin, ka leiši izcili groza apakšā tika galā ar Bogutu, kurš 20 minūšu laikā aizmeta garām visus septiņus metienus.

''Pirmajā spēlē vienmēr ir daudz trūkumu. Austrālieši cīnījās, un tas mums bija labs treniņš. Tagad analizēsim savas kļūdas. Kā bija cīnīties ar Bogutu? Labi. Viņš ir diezgan talantīgs spēlētājs,'' ar smaidu sejā pēc spēles cīņu pret NBA čempionu komentēja Gudaitis.

Kopumā pirms Eiropas čempionāta Lietuvai paredzētas septiņas pārbaudes spēles. Jāpiemin, ka ''Eurobasket 2015'' Rīgā lietuvieši spēlēs vienā grupā ar Latviju, Igauniju, Čehiju, Beļģiju un Ukrainu. Pirmā spēle EČ mūsu dienvidu kaimiņiem paredzēta 5. septembrī pret Ukrainu, bet Latvija tajā pašā dienā spēkosies ar Beļģiju.