26.11.2017. 22:15

Lietuvas izlase, aizvadot spēli savā laukumā Klaipēdā, pirmajā ceturtdaļā guva tikai 13 punktus un nonāca iedzinējos pret Poliju, taču to visu ātri izdevās labot ar otrā perioda izrāvienu 25:8. Mačā kopumā lietuvieši piespieda Poliju kļūdīties 18 reizes, ielaida tikai 55 punktus un svinēja pārliecinošu uzvaru ar 20 punktu pārsvaru.

Ar 18 punktiem Lietuvas sastāvā rezultatīvākais bija Eimants Bendžus no Spānijas „Obradairo”, bet 12 punktus guva Arns Butkevičus no „Neptūnas”. Lietuvas izlasē spēlēja arī veterāns Kšištofs Lavrinovičs, kurš desmit minūtēs atzīmējās ar četriem punktiem. Poļiem šis bija pirmais zaudējums grupā, un nosegts tajā bija Mateušs Poņitka, kurš guva tikai trīs punktus. Savukārt Lukašam Košarekam 12 punkti.

Otrā C grupas spēlē Ungārija ne bez grūtībām tika galā ar Kosovu (84:76). Kosoviešus neglāba arī Dardana Beriša, bijušā Polijas izlases spēlētāja, 22 gūtie punkti, kamēr ungāriem pa 20 punktiem guva Kristians Vitmans un Davids Vojvoda.

A grupas lielajā spēlē Spānijas izlase satikās ar Eiropas čempioni Slovēniju, kurai bija zaudējusi "EuroBasket 2017" pusfinālā. Revanšs šoreiz gan sanāca visai nosacīts, jo abas komandas bija gandrīz pavisam citos sastāvos. Slovēnijas sastāvā par Eiropas čempioniem kļuvušie Prepeličs un Vidmars gan sarūpēja spāņiem cīņu, abi kopā sametot 51 punktu (attiecīgi 27 un 24), kamēr spāņiem 25 punktus guva un deviņas piespēles izdarīja Kazaņas "Unics" aizsargs Kvino Koloms.

D grupā savu otro uzvaru neizdevās gūt Nīderlandei, kas viesos piekāpās Rumānijai (68:75). Oranžajai izlasei neveicās ar tālmetienu izpildi, trāpot tikai trīs no 15, kamēr Rumānijai uzvarēt neliedza arī nedienas cīņā par atlēkušajām bumbām, kuras Nīderlande savāca par 19 vairāk.

Savukārt arvien lielākas paliek Horvātijas problēmas. Pirmajā spēlē tika zaudēts Nīderlandei, bet šovakar savā laukumā nācās atzīt arī Itālijas pārākumu (64:80). Horvātiem izdevās labs mača sākums, uzvarot pirmajā ceturtdaļā ar 23:15, bet pēc tam Itālija dominēja ar „Reggio” aizsargu Amadeo Della Velli priekšgalā. Viņš guva 25 punktus, trāpot piecus tālmetienus no astoņiem, kamēr Horvātiju neglāba arī Itālijā spēlējošā Darko Planiniča „double-double” (20p punkti un desmit atlēkušās bumbas).

Izmantotie resursi:International Basketball Federation (FIBA) -...