20.05.2018. 21:00

Nadals fināla startā iedeva Zverevam breika handikapu, kad maču atklāja ar pasīvu geimu, un Saša viņu sodīja. Rafa uzreiz atspēlējās, turklāt uzvarēja sešos geimos pēc kārtas un vienā no tiem (sestajā) Zverevam servi neļāva nosargāt pat no 40:0 pārsvara.

Nadals 2. setu ne tikai sāka kā pirmo, bet tā arī spēlēja gandrīz visā garumā – slinks teniss ar pārāk daudz kļūdām, ļaujot Zverevam dominēt. Vācijas tenisists aicinājumu akceptēja un arī tagad Nadalu nobreikoja pirmajā mēģinājumā, pēc tam dabūja vēl vienu breiku un drīz bija vadībā ar 5:0! Nadals spēja saņemties tikai uz sesto geimu, lai izvairītos no "sausā" zaudējuma.

Rafa stabilitāti saglabāja arī pēdējā setā un arī tagad zaudēja pirmajā serves geimā. Viņam izdevās atspēlēties no 15:40, bet pie "vienādi" pavirša spēle pie tīkla, un Zverevs izcēlās ar apvedošo sitienu, iegūstot trešo breikbumbu. Nadals tika klāt pretinieka "dropšotam", bet pēc tam piedzīvoja vēl vienu neveiksmīgu epizodi, izsitot autā "smešu". Zverevs viegli nostiprināja breiku, esot vadībā ar 2:0. Divus geimus vēlāk Sašam 3:1 pārsvars, cīņas turpinājumā pie vārda vairs netiekot!

Nadals piektajā geimā noturēja servi, bet pēc tam mačs uz 50 minūtēm tika pārtraukts lietus dēļ. Smidzināt sāka jau 3. seta sākumā, bet kādu laiku vēl bija iespējams spēlēt. Mačam atsākoties, Zverevs servēja pie 3:2 un sestajā geimā pieļāva trīs kļūdas, tiekot nobreikots. Saša bija pazaudējis pirms lietus pārtraukuma iegūto ritmu un spēlēja pārsvarā neprecīzi. Viņam astotajā geimā bija iespēja atspēlēt breikbumbu, taču Vācija tenisists bumbiņu pārmeta pāri gan Nadalam, gan gala līnijai, un Nadals, izvirzījies vadībā ar 5:3, izservēja maču, svinot astoto titulu Romā.

Nadals pārtrauca Zvereva 13 uzvaru sēriju. Aleksandrs šodien spēlēja 14. maču 19 dienās (Nadalam šajā posmā tikai astoņas cīņas), iepriekšējās divās nedēļās triumfējot Minhenē un Madridē.

Nadalam tagad pret Zverevu ir perfekta 5-0 bilance. Saša vistuvāk uzvarai bija abu pirmajā tikšanās reizē 2016. gadā Indianvelsā, kur, būdams vēl tikai 18 gadus vecs, ar "volley" kļūdu neizmantoja ļoti vieglu mačbumbu un zaudēja ar rezultātu 7:6(8), 0:6, 5:7.

Romas turnīrā pirmoreiz 2005. gadā uzvarējušais Nadals "Foro Italico" kortos nebija triumfējis kopš 2013. gada, kad finālā pieveica Federeru. Astotā uzvara Romā Nadalam garantējusi atgriešanos ranga 1. vietā, rīt nomainot Federeru. Šveices tenisists Nadalu uz vienu nedēļu aizstāja virsotnē pēc tam, kad Rafa pagājušajā nedēļā nespēja aizstāvēt Madrides titulu.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801