12.05.2012. 00:20
Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas bronzas medaļas piektdien izcīnīja «Liepājas Lauvas».

Sērijas par trešo vietu trešajā mačā «Liepājas Lauvas» savā laukumā ar rezultātu 93:92 (26:29, 24:12, 23:32, 20:19) izrāva uzvaru pret «Latvijas Universitātes» (LU) komandu, sērijā triumfējot ar 3-0.

Vēl minūti un 14 sekundes pirms spēles pamatlaika beigām LU atradās vadībā ar 92:88, tomēr turpinājumā «Liepājas Lauvas» guva piecus punktus pēc kārtas un izcīnīja uzvaru.

Uzvaru liepājniekiem nodrošināja Mārtiņš Kravčenko, kurš četras sekundes pirms mača beigām realizēja trīspunktu metienu.

Reklāma

Šajā mačā uzvarētājiem rezultatīvākais ar 34 gūtajiem punktiem bija Džošua Mejo, bet Kravčenko izcēlās ar 23 punktiem.

Savukārt LU komandas labā Kristaps Dārgais guva 30 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, bet Mārtiņš Darģis iekrāja 25 punktus.

Sērijas līdz trijām uzvarām pirmajā mačā «Liepājas Lauvas» uzvarēja savā laukumā ar rezultātu 97:80, bet trešdien notikušajā otrajā mačā liepājnieki sagrāva pretiniekus ar 94:63.

Abas komandas līdz šim izslēgšanas spēlēs bija spējušas sagādāt pārsteigumus - LU ceturtdaļfinālā ar 2-1 pieveica «Valmieras» basketbolistus, bet liepājnieki par pārsteigumu parūpējās pusfinālā, kad vienā mačā spēja pārspēt neapšaubāmo favorīti «Ventspils».

Tomēr vēlāk visā sērijā «Liepājas Lauvas» zaudēja ventspilniekiem ar 1-3, bet LU ar 0-3 kapitulēja pagājušā gada čempionvienībai «VEF Rīga».

Regulārajā čempionātā abas komandas savā starpā spēkojās četras reizes, LU vienībai uzvarot tikai pirmajā cīņā, turklāt divas reizes zaudējot jau pašās sezonas beigās aprīlī.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa