26.01.2014. 20:45
Piektdienas, 24.janvāra, vakarā Latviešu biedrības namā notiekošajā svinīgajā pasākumā tika godināti Liepājas pagājušā gada labākie sportisti. Apbalvojamo skaits ir visai kupls – teju pussimts sportistu, treneru, sporta funkcionāru un komandu. Liepājas pašvaldības atzinību saņēmušie sportisti ir iedalīti vairākās kategorijās, katrā no kurām ir vairāki balvu saņēmēji.

Pašvaldības atzinības šogad pasniedza:

Sporta senioriem:

Ivaram Kertjānim – izveidoja komandu un teicami startēja LSVS 50 jubilejas sporta spēlēs svara stieņa celšanā guļus, izcīnot 1.v. un labojot rekordu svaru kategorijā -66kg paceļot 110 kg. Šogad vēlreiz laboja sev piederošo rekordu Latvijas kausa posmā Grobiņā, paceļot 115kg;Marijai Multānei – ilggadēja vieglatlēte, kas katru gadu LSVS sporta spēlēs izcīna medaļas. Šogad Jēkabpils v/a sacensībās (31.08.) laboja 55+ vec. gr. divus rekordus: t/l aizlecot 4,15m (labojot 1991.g.-3,91m) un a/l pārleca 1.30m (labojot 2002.g.-1.25m). Pieredzējusi volejboliste, 50.sporta spēlēs pludmales volejbolā izcīnīja 2.vietu;Valdai Meierei – viena no LSSK dibinātājām, aktīva sportiste, daudzu sacensību medaļniece Latvijas čempionātā 64-lauciņu dambretē – senioru vērtējumā 2.v.(kopējā vērtējumā-6.v.), Lejaskurzemes čempionātā 1.v. dambretē, 2.v.-šahā, LSVS 50. jubilejas sporta spēlēs dambretē – 2.v.),TEMPO turnīrā 6psmu kopvērtējumā-2.v.;Andrim Burvim – Latvijas čempionātā 64-lauciņu dambretē – senioru vērtējumā 1.v. Lejaskurzemes čempionātā 1.v. dambretē, 3.v.-šahā,LSVS 50. jubilejas sporta spēlēs dambretē – 3.v.),TEMPO turnīrā 6 posmu kopvērtējumā-2.v.;Ojāram Strakšim – ilggadējs un viens no aktīvākajiem un pieredzējušiem novusa spēlētājiem Liepājā, ar panākumiem startē novusa sacensībās LSVS sporta spēlēs, Latvijas čempionātos;Gundegai Kristvaldei – ar panākumiem startē LSVS sporta spēlēs, Novadu čempionātos;Birutai Gudriķei – par ASV Nacionālajās senioru sporta spēlēs Klīvlendā vecuma grupā 60+ Latvijas komandas sastāvā izcīnītu zelta godalgu;Ildzei Blumbahai – par Pasaules sporta veterānu sporta spēlēs smaiļošanā un kanoe, kas 2013.gadā notika Turīnā, dažādās disciplīnās izcīnītām 3 zelta, 3 sudraba un 2 bronzas medaļām.

Tautas sporta pārstāvjiem:

Jānim Prokneram – par amatieru līmeņa futbola attīstību un futbola sacensību organizēšanu Liepājas pilsētā;Reinim Garkalnam – par KrossFit kustības attīstīšanu un popularizēšanu Liepājā;Mārim Ceirulim – par pašaizliedzību un personisko ieguldījumu personu ar invaliditāti iesaistīšanā sportiskās aktivitātēs;Imantam Ločmelim – par nūjošanas popularizēšanu un iedzīvotāju iesaistīšanu sportiskās aktivitātēs;Ilmāram Strakšim – par novusa tradīciju saglabāšanu un sporta veida popularizēšanu Liepājas iedzīvotāju vidū;Verneram Kiršam – par minigolfa sporta veida popularizēšanu un attīstīšanu Liepājā;Uldim Dobelim – par tautas sporta atspoguļošanu presē un medijos.

Gada klubam/komandai:

UPB Energy team – par ūdens motosporta attīstīšanu Liepājas pilsētā un augsta līmeņa sportistu sagatavošanu;Florbola klubam "Kurši" – par florbola sporta veida attīstības veicināšanu Liepājā, veiksmīgas sporta piramīdas veidošanu un profesionālās izglītības licences saņemšanu;Sieviešu basketbola komandai "Liepāja" – par bronzas medaļas izcīnīšanu Latvijas čempionātā 2012./2013.gada sezonā.

Par panākumiem sportā:

Jānim Preisam – 2013.gada 9.septembrī 11 stundu laikā sportists, pieveicot ~ 350 km, šķērsoja Baltijas jūru no Liepājas aizburājot līdz Gotlandes salai. Sportistam šis bija trešais mēģinājums realizēt savu ieceri.Matīsam Vecvagaram – par pašiniciatīvu un sportiska dzīvesveida veicināšanu. Sportists piedalījies 168km kalnu taku skrējienā apkārt Monblānam. 2013.gadā sacensībās startējis otro reizi, 1800 dalībnieku konkurencē finišējis 97.vietā, distanci veicot 13h no 26 sacensībām atvēlētajām stundām.Evitai Auniņai – par pašaizliedzību un personisko ieguldījumu darbā ar jaunatni.Artūram Štālbergam – par sasniegumiem vadot Latvijas U-20 basketbola izlasi un Liepājas vārda popularizēšanu pasaulē.Robertam Krūmiņam – par sasniegumiem Latvijas U-18 basketbola izlases sastāvā un Liepājas vārda popularizēšanu pasaulē.Kristapam Porziņģim – par sasniegumiem Latvijas U-18 basketbola izlases sastāvā un Liepājas vārda popularizēšanu pasaulē.Raimondam Strokšam – par veiksmīgu "ERC rally" sacensību organizēšanu Liepājā.

Tehnisko/ekstrēmo sporta veidu pārstāvjiem:

Paulam Jonasam – par izcīnītu 1.vietu FIM Pasaules čempionātā un FIM Eiropas čempionātā motosportā 125 cc klasē;Dāvim Līvam – par izcīnīto "Monster Energy Superkauss" čempiona titulu ātrākajā un prestižākajā motokrosa klasē MX Pro un karjerā pirmoreiz izcīnītu uzvaru superkrosā;Edijam Jermačenko – par izcīnītu 2.vietu Eiropas čempionātā skeitborda slalomā; 2013.gada pasaules reitingā AM grupā 300 dalībnieku konkurencē ieņem 2.vietu;Tomam Dreiblatam – par izcīnītu 2.vietu Eiropas čempionātā skeitborda slalomā; 2013.gada pasaules reitingā Junioriem ieņem 8.vietu;Aleksandrai Kaupai – Pasaules čempionātā 14. vieta, Latvijas čempione un Baltijas kausa ieguvēja;Mārtiņam Bergholcam – par izcīnītu 2.vietu Eiropas čempionātā ūdens motosportā S-550 laivu klasē.

Gada treneriem:

Genādijam Čikomasovam – par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu kikboksa attīstības veicināšanā un Liepājas vārda popularizēšanu Latvijā un ārpus valsts robežām;Annai Prudņikovičai – par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu kikboksinga attīstības veicināšanā un Liepājas vārda popularizēšanu Latvijā un ārpus valsts robežām;Normundam Jansonam – par apzinīgu un pašaizliedzīgu motosporta attīstības veicināšanu un augsta līmeņa sportistu sagatavošanu;Ainaram Jermačenko – par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu skeitborda attīstības veicināšanā un Liepājas vārda popularizēšanu Latvijā un ārpus valsts robežām;Jānim Intenbergam – par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu futbola attīstības veicināšanā un bērnu un jauniešu futbola līmeņa celšanu;Viktoram Dobrecovam – par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu futbola attīstības veicināšanā un bērnu un jauniešu futbola līmeņa celšanu;Vaclavam Jaževičam – par apzinīgu un pašaizliedzīgu cīņas sporta veida attīstības veicināšanu un augsta līmeņa sportistu sagatavošanu;Armandam Misum – par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu basketbola attīstības veicināšanā un sieviešu komandas "Liepāja" izcīnīto bronzas godalgu Latvijas čempionātā;Līgai Alilujevai – par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu basketbola attīstības veicināšanā un Liepājas vārda popularizēšanu Latvijā un ārpus valsts robežām.

Gada sportistiem:

Jānim Rēriham – par izcīnītu 1.vietu Pasaules čempionātā Koluchstyle cīņā un 2.vietu jostu cīņā; 2.vietu Eiropas čempionātā jostu cīņā un 3.vietu cīņā 27.vispasaules vasaras universiādē Kazaņā;Aivim Tintam – par izcīnītu 8.vietu Pasaules čempionātā smaiļošanā un kanoe airēšanā divniekos un izcīnītām piecām zelta godalgām Latvijas 2013.gada čempionātā smaiļošanā un kanoe airēšanā;Kristapam Kalnakārklam – par izcīnītu 1.vietu Pasaules čempionātā jostu cīņā;Rebekai Mertenai – par labiem sasniegumiem tenisā 2013.gadā;Jevgēņijam Koļcovam – par izcīnītu 2.vietu Pasaules čempionātā jostu cīņā;Kristapam Zīlem – par izcīnītu 1.vietu Pasaules kausā K-1;Romānam Klibikam – par Eiropas Savienības čempionātā sambo izcīnītu 1.vietu;Arturam Sokolovskim – par Eiropas Savienības čempionātā sambo izcīnītu 1.vietu.

liepajniekiem.lv

Pasākuma fotogalerija apskatāma te: http://sportacentrs.com/regioni/liepaja/25012014-liepaja_sumina_savus_sportistusOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties