01.06.2012. 12:05
NHL kluba Detroitas «Red Wings» zviedru aizsargs Niklass Lidstrēms speciāli sasauktajā preses konferencē sacīja, ka viņš vairs nav tādā līmenī, lai turpinātu karjeru Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

«Apollo» jau ziņoja, ka slavenais zviedru hokejists paziņojis par karjeras beigām. 42 gadus vecais spēlētājs visu savu 20 gadus ilgo NHL karjeru pavadījis tikai «Red Wings» komandā, ar kuru četras reizes izcīnījis Stenlija kausu.

«Kādreiz pienāk brīdis, kad tavam darbam, kurš tev ir paticis un kuru tu esi mīlējis, ir jāliek punkts ātrāk, nekā tu to esi gribējis. Pēdējās trīs sezonas vienmēr domāju, ka katra no t«am ir pēdējā. Bija jāpaiet viarākām nedēļām, lai savestu kārtībā savu ķermeni pēc kārtējās sezonas. Jāatzīst, ka mani spēki un enerģija nav tādā līmenī, lai aizvadītu vēl vienu sezonu, tādēļ jūtu, ka ir laiks aiziet,» preses konferencē paziņoja Lidstrēms.

«Kad parakstīju līgumu ar «Red Wings» 1991. gadā, nedomāju, ka komandā pavadīšu divdesmit gadus. Šis ir bijis lielisks laiks. Klubs mani draftēja 1989. gadā un man apkārt ir bijuši lieliski cilvēki, kuri palīdzējuši daudz sasniegt. Nekad nevarētu iedomāties, ka spēšu izcīnīt Stenlija kausus,» teica Lidstrēms.

«Preses konference nav tik gara, lai es spētu pateikties visiem cilvēkiem, kuri mani atbalstījuši šos divdesmit gadus, bet ir vairāki, kuriem saku paldies. Tie ir kluba īpašnieki, kuri visu šo laiku atbalstījuši mani un manu ģimeni. Esmu pateicīgs viņiem par to, ko viņi izdarījuši manā labā,» piebilda hokejists.

«Nekad neesmu gribējis pamest Detroitu, vienmēr esmu ticējis, ka komanda var iegūt vēl vienu Stenlija kausu. Vēlos pateikties treneriem, kuri man bijuši visu karjeras laiku. Kad man bija 16 gadu, Pērs Marts rūpējās par mani un ievirzīja pareizajās sliedēs, lai kļūtu par solīdu hokejistu. Tagad viņš vada Zviedrijas valstsvienību. Kurts Lundmarks ir vēl viens cilvēks, pie kura esmu izaudzis, īpaši juniora vecumā. Arī viņš man parādīja pareizo virzienu nākotnei. Bens Ake Gustafsons - ar viņu 2006. gadā izcīnījām olimpisko spēļu zelta madaļas, bet 1991. gadā uzvarējām pasaules čempionātā. Viņš bija lielisks komandas biedrs un draugs. Tāpat saku paldies Braienam Murejam, kurš bija man pirmais treneris NHL. Viņš man atvēra durvis un deva iespēju sevi apliecināt šajā līgā.Kad atnāca Skotijs Boumens, viņš manu spēli pacēla citā līmenī un palīdzēja kļūt par labāku spēlētāju. Lielu ietekmi atstājuši arī Deivs Lūiss un Beris Smits. Lūiss pirmos četrpadsmit gadus bija otrais treneris, viņš man iemācīja ne tikai spēlēt skaitliskajā vairākumā un pieslēgties uzbrukumam, bet arī pareizi spēlēt aizsardzības zonā.»

«Visus šo gadus esmu spēlējis kopā ar lieliskiem komandas biedriem - Stīvu Aizermanu, Brendanu Šenahanu, Bretu Halu, Luku Robitailu, Igoru Larionovu, Dominiku hašeku, Krisu Osgudu, Maiku Vernonu, Krisu Dreiperu, Moltbiju, Makartiju, Sergeju Fjodorvu, Čikarelli - ar viņiem ir bijis liels gods spēlēt kopā,» atzina aizsargs.

«Nav tā, ka tanks ir pilnībā tukšs, vienkārši nav vairs iespēju katru dienu sevi uzturēt tik augstā formā, kādā es vēlētos spēlēt. Aiziešana šodien man ļauj aiziet no spēles ar paceltu galvu, nekā vēlāk spēle aizietu no manis,» uzsvēra leģendārais hokejists.

  

TweetAquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties