29.10.2017. 09:15

Pirms pirmās kārtas tieši šo spēli eksperti sauca par pašu līdzvērtīgāko, bet bukmeikeri abu komandu izredzes uz uzvaru vērtēja vienādi. Iemesls tam ir apstāklis, ka Francijā regbijs-13 ir pietiekoši labā līmenī, jo vadošie klubi spēlē Anglijas čempionātā, bet Libānas izlasi veido regbisti, kuriem ir libāniešu saknes, tamdēļ komandā ir daudz Nacionālās regbija līgas (NRL) spēlētāju.

Jau no pirmajām minūtēm abas komandas vēlējās iegūt kaut nelielu pārsvaru, taču kā vieni, tā otri labi darbojās aizsardzībā, tamdēļ reālu punktu gūšanas momentu nebija nemaz tik daudz. Tiesa, puslaiks noslēdzās ar rezultātu 12:6 par labu Libānai, uzvarētēja noteikšanu atstājot otrajām 40 minūtēm.

Otrais puslaiks sākās ar visnotaļ nopietnu Francijas izlases ofesnīvu uzbrukumā, jo viņiem bija jāgūst punkti un jāatspēlējas. Tas arī notika, kad savu otro piezemējumu mačā guva Bastjans Aders. Līdz mača 70. minūtei abas komandas vēlreiz apmainījās ar piezemējumiem un rezultāts uz tablo kļuva 18:18.

Šajā brīdī spēles ritējums gan jau bija izlīdzinājies un arī libānieši spēja izveidot pa kādam ļoti bīstamam momentam, taču līdz punktu gūšanai tas nenoveda. Tāpat nevar nepieminēt, ka šāda ilgā cīkstēšanās uz neizšķirta robežas provocēja abu komandu spēlētājus uz asumiem, kādu šajā spēlē kopumā netrūka, lai gan līdz nopietniem incidentiem komandas tos nenoveda.

Saprotot, ka jebkura kļūda var maksāt uzvaru, kā arī saprotot to, ka gūt piezemējumu var arī neizdoties, Mičs Mozess izšķīrās par dropsitienu un bija precīzs, ceturto reizi šajā mačā izvirzot Libānas "Ciedrus" vadībā. Acīmredzot, tas bija diezgan negaidīts notikumu pavērsiens Francijas komandai, jo drīz vien viņi tam pašam Mozesam ļāva diezgan vienkārši izlavierēt starp aizsargiem un gūt piezemējumu, kas arī bija mača atrisinājums un pēdējās sekundēs gūtais Trevisa Robinsona piezemējums bija jau tikai formalitāte.

Pēc šī mača Libānas izlase ieņem otro vietu A grupā, atpaliekot vien no mājniekiem, Austrālijas, kas turnīra pirmajā mačā pieveica Angliju, kuri pēc pirmās kārtas ir grupas pēdējā vietā. Tiesa, tā kā no četru komandu grupas uz izslēgšanas mačiem tiks trīs komandas, īpaša satraukuma angļu nometnē pagaidām neesot.