01.11.2013. 23:22
Šovakar Vācijas futbola Bundeslīgas 11. kārtas pirmajā mačā vicečempione Dortmundes "Borussia" ar 6:1 sagrāva Štutgarti. Trīs vārti Roberta Levandovska kontā, kurš kļuvis par visa turnīra labāko vārtu guvēju. Tāpat viņam arī viena rezultatīva piespēle, savukārt uzvaras vārtu guvums Marko Roisam vēl pirmā puslaika vidū. Šobrīd Dortmunde ir čempionāta līdere.

Dortmundes "Borussia" 11. kārtas ievadā uzņēma Štutgarti. Čempionāta vadošais trijnieks, Dortmundi, Minhenes "Bayern" un Lēverkūzenes "Bayer" ieskaitot, jau labu laiku turas divu punktu robežās, līdz ar to "Borussia" šovakar bija iespēja kaut uz brīdi pakāpties uz pirmo vietu un uzstādīt latiņu abām konkurentēm. Vidējās līnijas labajā malā Pjēra Emerika Obamejanga vietā šoreiz pamatsastāvā izgāja Jakubs Blaščikovskis, savukārt aizsardzības centrā Nevenu Subotiču aizstāja Sokratis.

Par spīti Dortmundes sākuma spiedienam un lieliskam Blaščikovska sitienam, pēc kura Štutgartes vārtsargs Svens Ulrihs ar pūlēm pārcēla bumbu pāri pārliktnim, tieši viesi 13. minūtē izvirzījās vadībā – pēc Maksima stūra sitiena Karims Hagī ar galvu panāca 1:0. Nuri Šahinam gandrīz izdevās glābt situāciju, taču pussargam pietrūka pāris auguma centimetru, lai ar galvu kārtīgi aizsniegtos līdz bumbai. Sešas minūtes vēlāk tieši Šahins ar stūra sitienu otrā laukuma pusē izdarīja piespēli Sokratim, kurš ar galvu panāca izlīdzinājumu. Mirkli vēlāk Marko Roiss izlauzās starp vairākiem aizsargiem un noslēdza uzbrukumu ar sitienu vārtu apakšējā stūrī. Skaists vārtu guvums un jau 2:1 mājinieku labā.

Par spīti vēl vairākiem draudīgiem Dortmundes uzbrukumiem, pirmajā puslaikā rezultāts vairs nemainījās. Otrā puslaika sākumā Štutgartei bija draudīgs soda sitiens, taču "Borussia" zibenīgi atbildēja ar uzbrukumu, kura laikā Roiss burzmā vārtu priekšā ar papēdi spēja nogādāt bumbu Levandovskim, kurš no lieliskas pozīcijas pārspēja Ulrihu. Uzreiz pēc tam Henrihs Mhitarjans ar tālu piespēli vēlreiz izvirzīja uzbrukuma smailē Levandovski, un uzbrucējs guva otros vārtus 68 sekunžu laikā – jau 4:1. Dortmunde turpināja meklēt iespējas, līdz 72. minūtē Ulrihs skāra bumbu pēc Blaščikovska sitiena, tā trāpīja pa pārliktni un atlēca atpakaļ laukumā, kur Levandovkis bez pūlēm nokārtoja sev "hat-trick". Polis vēlāk tika arī pie piespēles Obamejanga vārtu guvumā, kad uz maiņu uznākušais ar ne to veiksmīgāko sitienu pa lēkājošu bumbu spēja raidīt bumbu pāri Ulriham. 6:1, Dortmundes graujoša uzvara.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
01.11.2013. 21:30 Borussia Dortmund – Vfb Stuttgart 6:1 (2:1) Papastatopuloss 19'; Roiss 22'; Levandovskis 54' 56' 72'; Obamejangs 81' – Hagī 13'
02.11.2013. 16:30 Eintracht Braunschweig – Bayer Leverkusen
02.11.2013. 16:30 Hamburger SV – Borussia M'Gladbach
02.11.2013. 16:30 Hertha BSC – Schalke
02.11.2013. 16:30 Hoffenheim – Bayern München
02.11.2013. 16:30 Nürnberg – SC Freiburg
02.11.2013. 19:30 Eintracht Frankfurt – VfL Wolfsburg
03.11.2013. 16:30 Augsburg – FSV Mainz
03.11.2013. 18:30 Werder Bremen – Hannover