29.01.2017. 13:29

"Triobet/Ulbroka" – "Pārgauja"Pulksten 14:00 Ulbrokā un Sportacentrs.comUlbrokas florbolisti vakar otrās trešdaļas ievadā nonāca iedzinējos pret Liepājas "Kuršiem", taču turpinājumā lauza spēles gaitu, cīņai noslēdzoties varot priecāties par 12.uzvaru pēc kārtas, kas ir jauns kluba rekords – 10:4. Spīdošs mačs padevās Kārlim Bulānam, kurš guva piecus vārtus un izdarīja divas rezultatīvas piespēles, nopelnot mača labākā spēlētāja balvu. Četras kārtas pirms čempionāta noslēguma Ulbrokas florbolisti ar 46 punktiem ir jau pārliecinoši līderi, tuvākos sekotājus apsteidzot par pieciem punktiem. Vienlaikus Ulbrokas florbolisti pašlaik ir vienīgie, kuri pēc vakardienas spēles oficiāli ir nodrošinājuši iekļūšanu izslēgšanas spēļu turnīrā. Pret liepājniekiem divus vārtus guva un divas piespēles izdarīja arī Kristers Eglītis, kurš ar 42 (25+17) punktiem ir savas komandas sezonas rezultatīvākais spēlētājs, apsteidzot Juri Gribustu (14+18) un Artūru Jurševski (12+12).

Stalbes "Pārgauja" bija viena no retajām komandām, kas vakar neizgāja laukumā, līdz ar to viņu pēdējais mačs arī bijis pret liepājniekiem, tiesa, spēlējot viesos. Tajā mačā komandai nevarēja palīdzēt kluba līderis Gvido Lauga (28+17), kas varētu būt viens no 5:10 zaudējuma iemesliem. Labākā spēlētāja balvu ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli nopelnīja Mārtiņš Rajeckis, kurš bija pārņēmis arī komandas kapteiņa apspēju. Tabulā "Pārgauja" ar 24 punktiem atrodas sestajā vietā, no piektās pozīcijas atpaliekot par deviņiem punktiem, kamēr aizmugurē "Rockets" ir viens divu punktu attālumā. Aiz Laugas nākamie rezultatīvākie komandas spēlētāji ir Oskars Balodis (13+16) un Lauris Ābols (18+7).

Oktobra izskaņā, kad abas komandas aizvadīja savstarpējo spēli Stalbē, "Triobet/ulbroka' izcīnīja dramatisku uzvaru ar rezultātu 6:5, lai gan pēc divām trešdaļām minimālā vadībā atradās laukuma saimnieki. Uzvaras vārtus sešas minūtes pirms mača beigām guva Kārlis Bulāns, bet par labāko ulbrokiešu rindās atzina vārtsargu Andi Blindu, kurš cīņā iesaistījās līdz ar otrās trešdaļas sākumu, atvairot 15 no 16 pretinieku metieniem. Mājiniekiem divus vārtus guva Lauga, bet par labāko atzina Emīlu Eglīti, kuram viens precīzs metiens.

"Lekrings" – "Lielvārde/FatPipe"Pulksten 17:00 Cēsīs un Sportacentrs.comVēl pirms pāris nedēļām abas komandas turnīra tabulā šķīra ļoti liela aiza, jo cēsnieki spēlēja nepārliecinoši, kamēr valsts čempioni krāja vienu uzvaru pēc kārtas. Pēdējās cīņās cēsnieki savu sniegumu nedaudz nostabilizējuši, ar 37 punktiem atrodoties trešajā vietā, kamēr Lielvārdes klubs iekļuvis neveiksmju joslā un ar 41 punktu ne vien atdevuši līderpozīcijas, bet sašķobījuši arī otro vietu.

Cēsnieki uzvarējuši pēdējās divās spēlēs, tostarp vakar pusdienlaikā tika galā ar "Rockets" komandu, kaut arī pēc pirmā perioda atradās iedzinējos. Tradicionāli neveiksmīgajā otrajā trešdaļā šoreiz cēsnieki veica izšķirošo izrāvienu ar četriem vārtu guvumiem, ko beigās nosargāja (9:5). Pa trim punktiem nopelnīja Aleksandrs Abramovs, Artis Savins, Pēteris Trekše un Andris Rajeckis, bet par labāko atzina Tomu Rīsmani, kuram viena rezultatīva piespēle. Rajeckis (22+16) pēdējās spēlēs demonstrējis ļoti rezultatīvu sniegumu, bet arī pārējie rezultatīvākie Trekše (14+17) un Malkavs (11+18) konstanti turpina punktu krāšanu.

"Lielvārde/FatPipe" zaudējuši jau pēdējās trīs spēlēs pēc kārtas, bet pie uzvaras pamatlaikā nav tikuši pat četrās pēdējās spēlēs. Vakar komanda savā laukumā nespēja atrast pretzāles valmieriešu nomināli otrajam vārtsargam Kārlim Popam, kuru izdevās pārspēt vien divas reizes, visu cīņu zaudējot ar 3:7. Mača izskaņā nervi neizturēja arī spēlējošajam trenerim Atim Blindam, kurš nopelnīja 12 soda minūtes. Komandas līderis Toms Akmeņlauks (28+19) tika pie vārtu guvuma, realizējot soda metienu, bet pārējie rezultatīvākie Atis Blinds (16+17) un Gints Klēģers (19+11) nedemonstrēja vēlamo sniegumu.

Abu komandu pirmā apļa spēlē ilgi gaidītā intriga ātri vien izplēnēja. Lai gan pirmajā periodā katra no komandām guva pa vieniem vārtiem, otrajā trešdaļā "Lielvārde/FatPipe" burtiski saplosīja viesus no Cēsīm, gūstot sešus bezatbildes vārtus, pēdējā trešdaļā gūstot vēl divus vārtus un izcīnot uzvaru ar 9:1. Cēsniekiem vienīgos vārtus guva Andris Malkavs, bet par labāko atzina Arti Jansonu. Mājinieku komandā labākā spēlētāja balva vārtsargam Jānim Salcevičam, kurš tika galā ar 24 no 25 metieniem, vienīgos vārtus ielaižot ar metienu no laukuma centra. Trīs piespēles tajā mačā Mikum Valpēteram.

"FBK Valmiera" – "Talsi/Irlava"Pulksten 17:00 ValmierāValmieras florbolisti pēdējā laikā demonstrējuši pārliecinošu sniegumu, uzvarot sešās no pēdējām septiņām spēlēm, turnīra tabulā nostiprinoties labāko kvartetā, kas sezonas noslēgumā būtu kluba jauns sasniegums. Vakar valmierieši viesos ar 7:3 apspēlēja valsts čempionus, spilgtu spēli aizvadot Kārlim Popam, kurš tika galā ar 26 no 28 pretinieku metieniem, saņemot labākā spēlētāja balvu. Savukārt Intam Vilkam jau kārtējais hat-trick šajā sezonā, trim vārtu guvumiem pievienojot arī vienu rezultatīvu piespēli. Komandas līderim Mārtiņam Brokam (23+18) šoreiz vārti un viena piespēle. Vilkam šosezon 32 (24+8) punkti, bet uz trešo vietu ar 26 (15+11) punktiem pakāpies Matīss Salmiņš.

Talsinieki vakar izcīnīja ļoti vērtīgu 5:4 uzvaru pār "Ķekavu", trīs vārtus gūstot pirmajās astoņās minūtēs, turpinājumā palielinot savu pārsvaru līdz 5:0, ko trešajā periodā gandrīz izsēja. Tas tabulā ar 15 punktiem atkal ļāvis atstāt pēdējo vietu un nonākt vienas uzvaras attālumā no labāko astotnieka. Rezultatīvākais pēdējā mačā bija Jānis Ragovskis, gūstot divus vārtus un izdarot vienu piespēli, kurš ir arī visas sezonas labākais punktu guvējs (14+18). Par labāko atzina vārtsargu Kārli Švampi, kurš neitralizēja 35 no 39 pretinieku metieniem. 15 (11+4) punktus šosezon savācis Krišs Treimanis, bet par punktu mazāk ir Deividam Barkovskim (7+7).

Ragovskis bija labākais savā komandā abu klubu savstarpējā spēlē oktobra izskaņā Talsos, gūstot trīs vārtus, taču viņam neatradās palīgi, tādēļ "FBK Valmiera" pārveda mājās 10:3 uzvaru. Uzvarētājiem pa četriem punktiem nopelnīja Ričards Eglītis un Ints Vilks, bet labākā spēlētāja balva Kārlim Popam, kuram 28 no 31 atvairīti metieni.

"Rubene" – "Kurši"Pulksten 20:00 Kocēnos un Sportacentrs.comBeidzot tas ir noticis – "Rubene" aizvadīs pirmo cīņu Kocēnu sporta namā kopš 19.novembra, kad tika uzsākta grīdas seguma nomaiņa. Kopš tā laika "Rubene" aizvadījusi trīs nominālās mājas spēles, visās izcīnot uzvaras un kopumā klubam izdevies uzvarēt jau pēdējās sešās spēlēs pēc kārtas, kas tabulā ar 33 punktiem 18 spēlēs ļauj ieņemt pārliecinošu piekto vietu ar labām izredzēt tikt arī augstāk. Vakar komanda izcīnīja ļoti smagu uzvaru viesos pār FK "Rīga" (3:2), pirmās trešdaļas izskaņā iekrājot divu vārtu pārvaru, bet uzvaru nodrošināja Ata Stepāna vārtu guvums septiņas minūtes pirms spēles beigām. Labākā spēlētāja balva tika vārtsargam Robertam Trepšam, kurš atvairīja 28 no 30 pretinieku metieniem. Stepāns ar 36 (19+17) punktiem ir savas komandas rezultatīvākais spēlētājs, apsteidzot Ārniju Kuratņiku (14+15) un Ingaru Matisonu (15+12).

Liepājnieki vakar viesos sacentās ar komandu, kurai ir garākā uzvaru sērija, bet šodien jātiekas ar otru "karstāko" komandu. Ulbrokā Ivo Popovs otrā perioda sākumā panāca 3:2 "Kuršu" labā, taču mājinieki atbildēja ar sešiem vārtu guvumiem pēc kārtas, spēlē izcīnot uzvaru ar 10:4. Liepājniekiem par labāko atzina Kristoferu Capļinu, kurš palika sausā, bet divus vārtus iemeta Kaspars Klamers. Vienu piespēli nopelnīja komandas rezultatīvākais spēlētājs Rolands Kovaļevskis (16+11), bet otrs rezultatīvākais tagad ir Edgars Freimanis (15+9), kurš apsteidzis savainoto Mihailu Kostusevu (15+8). Paredzams, ka Kostusevs nespēlēs arī Kocēnos.

Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē sezonas pašā ievadā "Rubene" viesos ātri iekrāja triju vārtu pārsvaru un lai gan liepājnieki vairākas reizes pietuvojās viena precīza metiena attālumā, vidzemnieki mājup brauca ar 9:7 uzvaru. Uzvarētājiem toreiz spilgtu maču aizvadīja Ritvars Bērziņš, gūstot piecus vārtus, bet šobrīd viņš vairs nav kopā ar komandu. Mājiniekiem trīs punktus nopelnīja Ričards Dēvits, bet labākais bija Freimanis ar vienu vārtu guvumu.