28.06.2012. 20:55
Latvijas sportistam Jānim Leitim ceturtdien Helsinkos notiekošajā Eiropas čempionātā izdevās atkārtot Latvijas rekordu un izpildīt Londonas olimpisko spēļu normatīvu 400 metru distancē.

Savā pusfināla skrējienā Leitis finišēja pēc 45,88 sekundēm, ieņemot trešo vietu.

11 gadus vecais Vjačeslavam Kočerjaginam piederošais Latvijas rekords ir 45,88 sekundes, bet Londonas Olimpiādes B normatīvs ir 45,90 sekundes.

Finālā iekļuva katra pusfināla skrējiena divi ātrākie sportisti, kā arī vēl divu ātrāko rezultātu uzrādītāji. Septīto ceļazīmi izcīnīja francūzis Janiks Fonsā, bet Leitim bija identisks rezultāts ar pirmajā pusfinālā ceturto vietu izcīnījušo poli Marcinu Marcinišinu. Pēc ilgām debatēm tiesneši nolēma, ka vieta finālā tomēr pienāksies Marcinišinam.

Leiša sasniegums Latvijas olimpiešu skaitu palielinājis līdz 44 sportistiem.

Reklāma Ttrešdien notikušajās priekšsacīkstēs Leitis finišēja pēc 45,92 sekundēm, vien par pāris simtdaļām atpaliekot no olimpiskā normatīva un Latvijas rekorda. Pēc šīm sacensībām Leitis izteica varbūtību, ka pusfinālā nestartēs, jo viņš neesot gatavs ar maksimālu atdevi skriet divas dienas pēc kārtas.

400 metru distanci priekšsacīkstēs Leitis veica pirmoreiz šosezon, personisko rekordu labojot par 0,54 sekundēm.

Šajā čempionātā Leitis startēs arī tāllēkšanā. Arī šajā distancē viņš pretendē uz olimpiskā normatīva izpildīšanu.

Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128