06.11.2016. 17:08

Lai arī ir sākušās tradicionālās nacionālo izlašu gada izskaņas pārbaudes spēles, nacionālie čempionāti netiek apturēti. Tā vakar un aizvakar tika izspēlēta Pro12 čempionāta astotā spēļu kārta.

Jāsaka, ka arī bez vadošajiem spēlētājiem, čempionāts tika aizvadīts jo interesantāk. Pirmkārt, ir jārunā par Leinsteras uzvaru pār Parmas “Zebre”. Pats uzvaras fakts gan nav nekāds pārsteigums, jo Itālijas komanda objektīvi ir vājāka, taču Adams Birns šajā cīņā, kas, turklāt, norisinājās “Zebre” mājas arēnā, guva trīs piezemējumus un nodrošināja savai komandai bonuspunkta uzvaru.

Tiesa, jāpiebilst, ka pirmie piezemējumu guva mājnieki (Andress Van Šalviks) un puslaiks tika noslēgts ar rezultātu 12:10 par labu Leinsterai. Otrajā puslaikā gan, kā var noprast, punktus guva vairs tikai Īrijas komandu.

Tomēr Leinstera arī ar visu pārliecinošo uzvaru varēja palikt tukšā ja vien cita Īrijas komanda, Manstera, nebūtu parādījusi savu spēku pret “Ospreys” komandu. Abas šīs vienības var saukt par čempionāta favorītēm, taču īri savus velsiešu ciemiņus Korkā uzņēma ar graujošo 33:0.

Tāpat no vadošajām komandām zaudējumu piedzīvoja Glāzgovas “Warriors”, kuri ar 3:27 atzina Lanelli “Scarlets” pārākumu, bet Ulsteras vienība, kas sezonu sāka ar piecām uzvarām, piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas un nu jau ir izkritusi no čempionāta četru labāko komandu grupas, kas dod vietu izslēgšanas mačos.

Izmantotie resursi:Planetrugby.com | : Planetrugby.com