31.10.2013. 22:46
Šovakar Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2.divīzijas turnīrā tika aizvadītas trīs spēles. A apakšgrupā pie ceturtā panākuma tika "VEF kadeti", bet B grupā ceturtie panākumi Ogres un RSU komandām.

"VEF kadetiem" (4-2) cīņā pret "Rīdzeni/Turību" (3-5) uzvaru izdevās nodrošināt vien pašā mača izskaņā. Vēl 15 sekundes līdz spēles beigām "VEF kadeti" bija iedzinēju lomā (68:69), bet tad Anžejs Pasečņiks izvirzīja savu komandu vadībā, bet četras sekundes līdz finālsirēnai arī soda metienu, nodrošinot komandai uzvaru ar 71:69 (18:20, 21:19, 12:12, 20:18). Tieši Pasečņiks kopā ar Kristapu Pļavnieku bija rezultatīvākie uzvarētāju sastāvā, katrs gūstot pa 17 punktiem. Pasečņiks izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas, bet Pļavnieks atdeva sešas rezultatīvas piespēles. Zaudētājiem 20 punktus guva Maksis Uškāns.

B grupā ceturto panākumu piecos mačos izcīnīja RSU (4-1) komanda, kas ar 78:48 (17:17, 26:7, 16:8, 19:16) sakāva "Rīga/DSN" (3-2). Pēc līdzīgās pirmās ceturtdaļas, kurā rezultāts ritēja punkts punktā, turpinājumā RSU dominēja laukumā, praktiski neatstājot "Rīga/DSN" cerības uz panākumu. RSU labā pa 13 punktiem guva Aleksis Valts Putniņš un Jēkabs Baško (viņa rēķinā arī 11 atlēkušās bumbas), bet "Rīga/DSN" rindās rezultatīvākais ar 11 punktiem bija Artūrs Strautiņš.

Vēl vienā mačā Ogres BS (4-3) sagādāja ceturto zaudējumu "VEF skolai" (0-4). Spēli ogrēnieši iesāka ne pārāk veiksmīgi un puslaiku noslēdza ar četru punktu deficītu (pirmā puslaika gaitā bija arī -9), bet otrajā puslaikā saimniekoja laukumā, ļaujot oponentiem gūt vien 28 punktus, kamēr paši pretinieku grozā sameta 52. Mačā Ogre uzvarēja ar 90:70 (19:26, 19:17, 28:14, 24:14). Sandris Jēkabsons uzvarētāju labā guva 27 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, pārtvēra piecas bumbas, kā arī atdeva četras rezultatīvas piespēles un bloķēja četrus metienus. Zaudētājiem 18 punktus guva Radions Kurucs.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība