07.04.2015. 21:53
Latvijas basketbola līgas otrās divīzijas (LBL2) pusfināla spēlē ''BJBS Rīga/Pārdaugava/LU'' papildlaikā ar rezultātu 76:74 pārspēja RSU, tādējādi panākot pusfināla sērijā līdz divām uzvarām neižšķirtu 1:1. Izšķirošo divpunktu metienu papildlaika pēdējā sekundē realizēja Roberts Niedra.

Pirmajā pusfināla cīņā Hanzas vidusskolā ar rezultātu 80:60 pārāki bija mājinieki RSU studenti, tāpēc šodien savā mājas zālē ''Pārdaugavas/LU'' basketbolistiem, lai turpinātu sezonu, derēja tikai un vienīgi uzvara. Spēles sākumā ar pāris precīziem metieniem no groza apakšas izcēlās marta mēneša labākais spēlētājs Linards Jaunzems, kas ļāva laukuma saimniekiem iegūt nelielu pārsvaru (11:5). Daniela Minājeva un Jāņa Eiduka tālmetieni palīdzēja ceturtdaļu noslēgt ar 24:17.

Otrajā ceturtdaļā ''Pārdaugava/LU'' pārsvaru palielināja līdz 13 punktiem, taču pēdējās trīs ceturtdaļas minūtēs Ivars Ikstens guva sešus punktus, bet RSU pēc puslaika atradās iedzinējos ar 29:36. Jāmin, ka viesiem grūtības sagādāja divpunktu metienu realizācija (2p 8/26).

Otrā puslaika sākumā Jaunzems savam punktu krājumam pievienoja vēl četrus punktus, bet ''Pārdaugava/LU'' panāca 42:31. Tiesa, ne uz ilgu laiku, jo pretējā laukuma galā gan Ikstens, gan Juris Šapovalovs realizēja savus metienus, liekot minūtes pārtraukumu pieprasīt mājinieku komandas trenerim Artūram Visockim-Rubenim. Pēc šīs pauzes laukuma saimnieki ātri atguva stabilāku pārsvaru 48:40, taču RSU trešās ceturtdaļas noslēgumā izmantoja savas iespējas no soda metienu līnijas, panākot arī neizšķirtu 50:50.

Ceturtajā ceturtdaļā Ikstenu RSU uzbrukuma smailē nomainīja Kristaps Jurjāns, taču ceturkšņa vidū viņš saņēma piekto piezīmi un laukumu pameta. Komandas vairākas reizes apmainījās ar vadības grožiem, bet sākoties pēdējai minūtei ''Pārdaugavas/LU'' rindās piekto piezīmi saņēma Jaunzems. Izšķirošie notikumi norisinājās pēdējās sekundēs, kad rezultāta tablo vēstīja par neizšķirtu 64:64. Vispirms mājinieku rindās tālmetienu nerealizēja Eiduks, taču bumba uzbrukumā nonāca pie Edgara Lasenberga, kura panāca 67:64. Lai arī līdz pamatlaika beigām bija atlikušas tikai divas sekundes, tas nebija šķērslis Mārcim Benefeldam līdz ar beigu sirēnu raidīt grozā trejaci, kas spēli ieveda papildlaikā.

Papildlaikā viens no RSU līderiem Šapovalovs atstāja laukumu piecu piezīmju dēļ, bet tas netraucēja viesiem turēties līdzi mājinieku komandai. Arī papildlaikā viss izšķīrās pēdējās sekundēs, taču šoreiz pēdējo sekunžu metienu pēc Kārļa Večena piespēles realizēja mājinieku uzbrucējs Roberts Niedra, izraujot ''Pārdaugava/LU'' uzvaru ar 76:74. Pusfināla sērijā rezultāts kļuvis 1:1, kas nozīme, ka izšķirošā trešā cīņa par vietu finālā notiks 10.aprīlī Hanzas vidusskolā. Rezultatīvākais uzvarētājiem bija Linards Jaunzems, kura kontā 19 punkti, bet papildlaika varonim Niedram 13 punkti. RSU rindās ar 27 punktiem izcēlās Ivars Ikstens.

Rīt Ogres 1.vidusskolā savu otro pusfināla spēli aizvadīs ''Ogre'' un ''Mārupes SC''. Pirmajā abu komandu savstarpējā spēlē ar rezultātu 70:67 pārāki bija ''Ogres'' basketbolisti.

BJBS Rīga/Pārdaugava/LU - RSU 76:74 (24:17, 12:12, 16:21, 15:17, 9:7)Pārdaugava/LU: L. Jaunzems 19 p., Eiduks 13, Niedra 13, Lasenbergs 10, Ozolinkevičs 10, Večens 6, Minājevs 5, A.Jaunzems, Klegeris, Arcimovičs, Dreimanis, Pavliņš.RSU: I.Ikstens 27 (11 izpr. piez.), Jurjāns 14, Šapovalovs 11, Benefelds 8, Putniņš 6, Kalējs 4 (11ab), Kravčuns 2, Upesleja 2, Kolbergs, Ence, Kārkliņš, Vācietis.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439