08.03.2015. 15:19
Latvijas basketbola līgas otrajā divīzijā (LBL2) pie 13.uzvaras 15 spēlēs savās mājās tika ''Mārupe SC'' basketbolisti, kuri ar 75:69 pārspēja ''Ventspils Augstskolu''. Ar šo panākumu ''Mārupes SC'' pakāpjas uz otro vietu līgā, piekāpjoties vien RSU.

Kamēr LBL2 turnīrā vairākas komandas vēl aizvada vai jau ir aizvadījušas pēdējās regulārā turnīra spēles, tikmēr ''Mārupes SC'', ieskaitot šodienas spēli pret ''VeA'', vēl priekšā bija trīs spēles, kuras var pamainīt vietu sadalījumu pirms play-off cīņām.

Spēles sākumā pret ''Ventspils Augstskolu'' mājinieki uzbrukumā vairāk realizēja metienus no groza apakšas, kamēr ventspilnieki daudz punktus guva ar soda metieniem, izprovocējot ''Mārupes SC'' spēlētājus uz noteikumu pārkāpumiem. Spēles rezultāts pirmajā ceturtdaļā auga līdzīgi, bet pirmo ievērojamo pārsvaru spēlē ieguva laukuma saimnieki, panākot rezultātu 30:22 spēles 17.minūtē. Puslaika turpinājumā pēc atlēkušajām bumbām uzbrukumā viesi ar Artūra Grīnberga trejaci un Aivja Lēmaņa pielabotu metienu sadeldēja rezultāta starpību līdz -3 (29:32).

Visu trešo ceturtdaļu neliels pārsvars uz rezultāta tablo piederēja mājiniekiem, tāpat jāatzimē, ka viesiem spēlē vairs nevarēja palīdzēt Grīnbergs, kurš bija paspējis nopelnīt piecas personīgās piezīmes. Pēdējā spēles nogrieznī Armands Seņkāns realizēja trīs no četriem tālmetieniem, kas ļāva ''Mārupes SC'' noturēt pārsvaru un uzvarēt ar 75:69.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 22 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām bija tieši Seņkāns, bet viesiem ar double-double (23 p., 10 atl.b.) izcēlās Klāvs Čavars. Sezonas 13.uzvara ''Mārupes SC'' ļauj pakāpties uz otro vietu, apsteidzot ''Ogres'' komandu, bet Ventspils Augstskola'' paliek septītajā vietā. Ļoti iespējams, ka tieši šīs komandas tiksies izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā. LBL2 regulārais turnīrs noslēgsies 15.martā.

''Mārupes SC'' - ''VeA'' 73:69 (17:14, 15:15, 22:19, 21:21)

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība