10.11.2012. 22:58

Šovakar aizvadītas trīs spēles Latvijas basketbola čempionāta otrajā divīzijā (LBL2). Pie sestās uzvaras sešos mačos tika "Saldus", kas ar 73:62 uzvarēja "Jelgavas" otro komandu. Savukārt "Gulbenes Buki" ar 98:93 apspēlēja "Liepājas Lauvas 2". Abās komandās īpaši izcēlās pa vienam spēlētājam – Gundaram Rauzam 33 punkti (11/22, 1/5, 8/11), bet viesiem 39 punkti Elvja Endzeļa kontā – 14/20, 1/7, 8/9.

"Gulbenes Buki" pirms tam bija aizvadījuši piecas spēles un visas zaudēja – pret "Saldu", "Ventspils Augstskolu", "Kvēli/SC Mēmele", "Līvāniem un RSU. Savukārt "Liepājas Lauvas 2" sešos mačos uzvaras un zaudējumus dalīja uz pusēm. Spēle aizritēja līdzīgā cīņā, bieži notika vadības maiņa, un viesi deviņas sekundes pirms beigām panāca izlīdzinājumu – divus punktus guva Elvis Endzels (87:87). Pagarinājumā gan uzvarēja mājinieki (98:93).

Pie sestās uzvaras sešās spēlēs tika "Saldus", kas uzvarēja "Jelgavu-2". 25 minūtes spēle ritēja ļoti līdzīgi ar nelielu kādas komandas pārsvaru, toties tad izrāvienu izdarīja liepājnieki, kas vēl ceturtās ceturtdaļas sākumā bija priekšā par astoņiem punktiem (57:49). Taču atlikušās deviņarpus minūtes daudz labāk aizvadīja "Saldus", kas šajā periodā uzvarēja ar 24:5, bet visā spēlē – ar 73:62.

Pirmo uzvaru izcīnīja arī "Rīga/Rīdzene/LU", kas ar 89:74 sīvā cīņā pieveica VEF skolu, kurai bija četras uzvaras sešos mačos. VEF skolai pirmās ceturtdaļas beigās izdevās nedaudz atrauties, bet viesi ātri panāca pretiniekus. Līdzīga spēle turpinājās, bet pamatlaika pēdējās sešas minūtes nedaudz labāk aizvadīja "Rīga/Rīdzene/LU", kas no neizšķirta rezultāta 61:61 beigās svinēja uzvaru. Jāatzīmē, ka uzvarētāju rindās punktus guva tikai pieci spēlētāji.

Gulbenes Buki – Liepājas Lauvas 2 98:93 (18:23, 23:18, 22:24, 24:22, 11:6)Gulbenes Buki: Rauza 33, Baranovskis 18, Sniķis 17, Kazāks 16, Melngailis 5, Rikveilis 5, Pētersons 4, Matisons, Vīksna, Mihailovs, Šmagris, IvanovsLiepājas Lauvas 2: Endzels 39, Krastiņš 20, Bitenieks 17, Ate 7, Minčenko 7, Ķeiris 3, Lasmanis, Kalve, Lākutis

Saldus – Jelgava-2 73:62 (14:15, 19:14, 16:26, 24:7)Saldus: Līcītis 18, Patmalnieks 17, Pabērzs 14, Vītols 12, Dūriņš 7, Mā.Ķenavs 2, Valters 2, Buiķis 1, Jurenovskis, Mi.Ķenavs, FrīdrihsonsJelgava-2: Rugājs 16, Bērziņš 15, Ausējs 13, Mateikovičs 12, Grasmanis 4, Zakenfelds 2, Strogonovs, Roziņš, Kalniņš, Gražulis, Karelis

VEF skola – Rīga/Rīdzene/LU 79:84 (16:11, 18:22, 19:17, 26:34)VEF skola: Blumbergs 19, Mežnieks-Zahars 15, Melderis 14, Seipulāns 13, Feikners 11, Niedra 6, Čīma 1, KurucsRīga/Rīdzene/LU: Strazdiņš 29, Rēķis 15, Bikše 15, Žarinovs 14, Ceplītis 11, Krīms, Molodovs, Veisbārdis, Repšs, Priednieks

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība