15.01.2017. 20:00

Sevastova sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā ieradusies ar septiņu zaudējumu sēriju, kas sākās vēl pagājušā gada septembrī Tokijas turnīrā pret Garbinji Mugurusu – "French Open" čempioni, kuru Sevastova uzveica augusta pēdējā dienā "US Open" un ar kuru var tiksies Melburnā 3. kārtā. Ja abas tik tālu tiks.

Septiņi zaudējumi pēc kārtas Sevastovai ir atkārtota garākā neveiksmju sērija WTA sacensībās, tikpat neuzvarētu maču pēc kārtas nospēlējot 2011. gadā. Pēdējās trīs spēlēs Anastasija zaudēja trīs setos, turklāt ik reizi izlaida no rokām pārsvaru.

Pagājušās sezonas pēdējā mačā Maskavā ar piecām mačbumbām zaudēts Annai Bļinkovai, šīs sezonas pirmajā mačā ar divām mačbumbām Šeņdžeņā fiasko pret Kristīnu Pliškovu, visbeidzot pēdējā turnīrā pirms došanās uz Melburnu Latvijas pirmā rakete 3. setā no 4:2 vairs neuzvarēja nevienā geimā pret Šelbiju Rodžersu.

"Australian Open" Sevastovai būs 16. "Grand Slam" pamatturnīrs, kas būs īpašs reitinga kontekstā. Pateicoties trīs spēlētāju atteikumiem, Sevastovai izdevās iespraukties starp izsētajām tenisistēm un saņemt pēdējo, 32. numuru. Sevastova ne vien pirmoreiz "Grand Slam" turnīrā ir izsēta, bet arī pirmoreiz startēs Top 40 spēlētājas statusā.

Būdama izsēta, Sevastova varēja cerēt uz vieglu izlozi un tādu arī Melburnā saņēma otro gadu pēc kārtas. Pērn 1. kārtā bija jātiekas ar muguras savainojuma upuri Jarmilu Vulfi, kura izstājās 2. setā, bet šogad Anastasijai tikusi tenisiste, kura vēl ne reizi nav uzvarējusi "Grand Slam" turnīra spēlē.

22 gadus vecā Hibino WTA pamatturnīros debitēja vēlu – 2015. gada septembrī, kad viņa ar "wild card" starpniecību debitēja Tokijā, kur savu vienīgo uzvaru guva mačā pret citu ārpus Top 100 esošo japānieti Hiroko Kuvatu. Divas nedēļas vēlāk Hibino spēlēja Taškentā, kur kļuva par čempioni, to paveicot tikai savā otrajā WTA līmeņa turnīrā.

Uzvara Taškentā gan nav jāuztver kā kaut kas ļoti iespaidīgs, jo šis turnīrs ir tuvāk ITF nekā WTA līmenim. Neviena no Hibino tajā turnīrā uzveiktajām tenisistēm neatradās Top 100. Starp citu, Hibino Taškentas finālu sasniedza arī pērn, toreiz ceļā uz titula spēli uzveicot tikai vienu Top 100 spēlētāju, kura turklāt izstājās savainojuma dēļ. Finālā zaudējums Kristīnai Pliškovai.

Hibino ar daudz spožām uzvarām lepoties nevar. Viņas kontā ir tikai divas Top 50 uzvaras. Pagājušā gada augustā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ar 6:4, 3:6, 6:3 pieveikta 25. vietā bijusī Irina-Kamēlija Begu, bet oktobrī Honkongā ar 6:3, 6:4 pārspēta 18. rakete Samanta Stousura.

Tāpat kā Sevastovai, arī Hibino šogad nav nevienas uzvaras WTA pamatturnīros, tiesa, japāniete vēl nav nospēlējusi nevienu maču. Gan Oklendā, gan Hobārtā viņai zemā reitinga dēļ bija jāspēlē kvalifikācijā, kuru iziet neizdevās, pirmajā turnīrā zaudējot 3. kārtā, bet otrajā izstājoties jau pēc pirmās cīņas.

Hibino "Grand Slam" turnīros debitēja tikai pērn, kad 1. kārtā zaudēja visos četros lielajos turnīros. Tiesa, japānietes sakarā uzreiz jāsaka, ka viņai visos turnīros trāpījās spēcīgas pretinieces – Austrālijā Marija Šarapova, Francijā Simona Halepa, Vimbldonā Andrea Petkoviča un visbeidzot Amerikā Kristina Mladenoviča.

Sevastova ar Hibino ir vienreiz sacentusies, viņu 2015. gada aprīlī ar 7:5, 6:3 pieveicot Ahmedabādas ITF 25 000 turnīrā. Anastasijai tas bija tikai ceturtais turnīrs pēc karjeras atsākšanas, tobrīd rangā atrodoties tikai 676. vietā, pretiniecei bija 207. pozīcija un turnīra pirmās raketes gods. Sevastova toreiz bija tuvu zaudējumam 1. setā, taču spēja atspēlēt divas setbumbas (3:5, 15:40) un uzvarēt septiņos geimos pēc kārtas. Arī toreiz tenisistes sacentās uz "hard" seguma un spēlēja lielā karstumā (ap 30 grādiem).

Hibino pārsvarā spēlē uz gala līnijas, kur viņai ir spēcīgu sitienu teniss, labi spējot darboties gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Sevastovai pluss ir lielāka pieredze un panākumi šāda līmeņa sacensībās, uzvara pirmajā tikšanās reizē un arī spēja variēt ar spēli. Piemēram, izmantot saīsinātos sitienus, uz kuriem japānietei ir problēmas reaģēt, jo viņa bieži vien atrodas metru vai pat tālāk aiz gala līnijas. Sevastovai mīnuss ir garās zaudējumu sērijas laikā radies pārliecības trūkums, kura dēļ viņa nespēj uzvarēt pat no ļoti labām pozīcijām.

Sevastovas un Hibino mačs būs turnīra pirmās dienas otrā cīņa kortā Nr.5, kur vispirms jāizspēlē Viktora Estreljas un Aljaža Bedenes mačs. Tas sāksies plkst. 2:00.

Piezīme: iekļauta tikai "Grand Slam" un WTA pamatturnīru statistika.Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties