04.09.2014. 10:55
Ceturtdien, 4.septembrī, Latvijas izlase ugunsdzēsības sportā devās uz 10. pasaules čempionātu ugunsdzēsības sportā, kas līdz 9.septembrim norisināsies Kazahstānas pilsētā Almati.

10. pasaules čempionātā ugunsdzēsības sportā pieaugušajiem kopumā piedalīsies komandas no 15 valstīm. Ugunsdzēsības sports ir sporta veids, kas sevī apvieno vieglatlētikas elementus un ugunsdzēsēja glābēja profesionālās iemaņas. Pasaules čempionātā medaļas tiks izcīnītas četrās ugunsdzēsības sporta disciplīnās - 100m šķēršļu joslas pārvarēšana, uzkāpšana ar āķkāpnēm mācību torņa 4.stāvā, 4x100m ugunsdzēsības stafete un izvēršanās no motorsūkņa.

Latvijas valsts pieaugušo izlases sastāvā startēs kapteinis Mihails Tutuškins (Rīga), seržants Einārs Jonelis (Alsunga), seržants Oskars Reiziņš (Valmiera), kaprālis Maksims Gorodijenko (Bolderāja), kaprālis Krists Rozgals (Rīga), kaprālis Rihards Reiziņš (Valmiera), ierindnieks Maigonis Jānis Jakovļevs (Alsunga).

Kopā ar Latvijas izlasi uz Kazahstānu dosies arī VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš. Čempionāta ietvaros viņam ir paredzētas tikšanās ar Kazahstānas ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadību, lai pārrunātu iespējamās sadarbības jautājumus un iepazītos ar šīs valsts ugunsdzēsības un glābšanas, katastrofu pārvaldības un civilās aizsardzības sistēmu, kā arī tehnisko aprīkojumu. Līdzās tam notiks arī tikšanās ar citu valstu profesionālo un brīvprātīgo ugunsdzēsības un glābšanas dienestu pārstāvjiem.

Izmantotie resursi:www.vugd.gov.lvNodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties