14.07.2015. 23:47
Ar graujošu uzvaru Eiropas U20 čempionātu turpina Latvijas jaunie basketbolisti, kuri turpina cīņu par vietu ceturtdaļfinālā. Latvijas U20 izlase E grupas mačā ar rezultātu 82:51 pārspēja turnīra rīkotājus, Itālijas basketbolistus.

Pēc zaudējuma Francijas vienaudžiem Latvijas U20 izlasei vairs nebija atkāpšanās ceļi. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, latviešiem bija jāuzvar atlikušajās divās spēlēs Itāliju un Beļģiju, kā arī jācer uz izraēļu neveiksmēm. Šis mačs šodien bija pēdējais, un situācija turnīra tabulā priekš Latvijas izlases vēl joprojām bija pateicīga, jo Izraēla pārliecinoši zaudēja Francijai (47:70), bet beļģi mača izskaņā tomēr atzina Serbijas pārākumu (74:76). Līdz ar to nu savs darbiņš bija jāpaveic pašiem latviešiem.

Spēle pret itāliešiem sākās ļoti labi, pirmajā ceturtdaļā pilnībā laukumā dominējot Rolandam Šmitam. Viņš sešās ar pusi minūtēs guva 11 punktus, izvirzot Latvijas U20 izlasi vadībā ar 17:2. Laukuma saimnieki nespēja atgūties no šāda spēles sākuma, spēlējot ļoti bikli. Rezultāta starpība būtiski vairs nemainījās, bet Latvijas izlases aizsardzība bija līmenī - 22:7.

Otrās ceturtdaļas sākumā komandas pieļāva vairākas kļūdas piespēlēs, bet rezultāts iestrēga. To iekustināja Dāvis Geks ar precīzu tālmetienu (27:9). Latvijas basketbolisti turpināja kontrolēt mača gaitu, neļaujot itāliešiem atspēlēties. Tiesa rezultāta starpība nepārsniedza 20 punktus līdz septītās minūtes izskaņai, kad pēc caurgājiena punktus guva Rihards Lomažs (32:11). Pēc minūtes pārtraukuma mājinieki nedaudz atspēlējās, bet līdzjutējus ar precīzu tālmetienu apklusināja Ervīns Mežnieks un Rihards Lomažs. Pirmais puslaiks noslēdzās ar ļoti patīkamu rezultātu 40:15.

Otrā puslaika sākumā Itālijas U20 izlase centās spēlēt aktīvāk, bet netika galā ar Latvijas garajiem spēlētājiem ne uzbrukumā, ne aizsardzībā. Latvijas izlase aizsardzībā darbojās ļoti cieši, neļaujot pretiniekam gūt vieglus punktus. Tiesa pašiem ar punktu gūšanu arī īpaši neveicās. Tā pēc četrām nospēlētām minūtēm komandas bija guvušas pa diviem punktiem. Itālieši pārsniedza 20 punktus, kad rezultāta starpība bija teju sasniegusi 30 punktus. Lieli varianti mājiniekiem šajā mačā vairs nebija, bet Latvijas basketbolisti nedomāja apstāties ne uz brīdi. Lai arī pie lielā pārsvara spēles kvalitāte sāka kristies un rezultāta starpība saruka līdz 25 punktiem, pēdējā minūtē izdevās labs izrāviens, Latvijas pārsvaram pirmo reizi sasniedzot 30 punktus - 57:27.

Ceturtā ceturtdaļa izvērtās par tīru formalitāti bez lieliem pavērsieniem. Jāsaka gan, ka cīņa kļuva krietni vien rezultatīvāka, bet latvieši saglabāja iepriekš iegūto pārsvaru. Spēle noslēdzās ar graujošu Latvijas U20 izlases uzvaru (82:51), kas ļaus turpināt cīņu par vietu ceturtdaļfinālā. Lai to paveiktu būs jāpārspēj Beļģijas izlase un jācer uz Izraēlas zaudējumu Itālijai. Izšķirošā spēle ar beļģiem jau rīt, 15. jūlijā plkst. 17:30 pēc Latvijas laika.

Latvija – Itālija 82:51 (22:7, 18:8, 17:12, 25:24)Latvija: Gludītis 21, Šmits 17 (4 pb), Žvīgurs 11 (6 ab, 4 pb), Lomažs 11, Mežnieks 10 (6 ab), Geks 6 (7 ab), Jaunzems 4, Engers 2, Pāže, Mālmanis, Strādnieks, Pļavnieks.Itālija: Spati 12, Flakadori 8, Fontekjo 8, Akele 6, Zili 6 (6 ab), Vedovato 4, Kapeleti 3, Lakintana 2, Venkato 2, Spizu, Lupusors, Beneti.

Metieni no spēles: 29/59 vs 16/572p: 19/40 vs 14/393p: 10/19 vs 2/181p: 14/18 vs 17/20AB: 41 (12/29) vs 31 (12/19)RP: 13 vs 4Kļ.: 16 vs 21PB: 14 vs 10BM: 2 vs 1Personiskās piezīmes: 22 vs 21Punkti ātrajos uzbrukumos: 8 vs 2Punkti pēc kļūdām: 16 vs 8Otrās iespējas punkti: 15 vs 8Punkti soda laukumā: 34 vs 24Starta piecnieki: 68 vs 32Rezerves: 14 vs 19