10.07.2014. 23:02
Trešo zaudējumu trīs spēlēs Eiropas U20 čempionātā basketbolā piedzīvojusi Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase, kas ar rezultātu 43:74 piekāpās Lietuvas U20 izlasei. Līdz ar to, lai turpinātu cīņu par ceturtdaļfinālu, nepietiks ar uzvaru pār Ungāriju, bet arī būs jācer uz konkurentu neveiksmēm.

Latvijas U20 izlasei šis Eiropas čempionāts sācies pavisam neveiksmīgi ar diviem sāpīgiem zaudējumiem pēdējās sekundēs pret Lielbritānijas (62:64) un Grieķijas U20 izlasēm (77:79). Tikmēr lietuvieši pēc uzvaras pār Grieķiju turnīra pirmajā dienā (73:65) varēja vienu dienu atpūsties. Jāsaka, ka Latvijas basketbolistiem šī spēle bija īpaši svarīga, lai varētu paši bez cerībām uz pretinieku neveiksmēm cīnīties par vietu nākamajā turnīra kārtā, kurā tiks noskaidroti ceturtdaļfinālisti.

Šo kaimiņu principiālo dueli lieliski iesāka Latvijas U20 izlase, izvirzoties vadībā ar 7:0. Ja latviešiem vajadzēja trīs minūtes, lai iegūtu šo pārsvaru, tad lietuvieši savu 11:2 izrāvienu veica īsākā laikā. Līdz otrās ceturtdaļas trešajai minūtei Lietuvas komanda bija veikusi 24:3 izrāvienu, iegūstot jau nopietnu pārsvaru (24:10). Uz vairākām minūtēm rezultāts palika nemainīgs, kad atkal bumbas sāka krist Latvijas komandas grozā, lietuviešiem turpinot audzēt savu pārsvaru.

Tuvojoties puslaika izskaņai, cerību stariņu deva Rolands Šmits un Roberts Krastiņš, gūstot piecus punktus pēc kārtas. Atlikušajā laikā Lietuvas komanda atbildēja ar trīs punktiem, dodoties lielajā pārtraukumā pie labvēlīga rezultāta 32:19. Jāsaka, ka Latvijas basketbolistus pirmajā puslaikā iegāza sliktā metienu precizitāte, realizējot vien sešus no 23 metieniem. Šoreiz gan arī jāpriecājas par to, ka lietuvieši meta sliktāk soda metienus.

Otro puslaiku nedaudz labāk iesāka Latvijas basketbolisti, atkal samazinot rezultāta starpību līdz 10 punktiem. Turpinājumā ciņa ritēja punkts punktā, lietuviešiem nedodot iespēju pretiniekam atspēlēties. Ceturtajā ceturtdaļā Lietuvas U20 izlase nedeva nekādas cerības latviešiem, izcīnot graujošu uzvaru ar rezultātu 74:43. Līdz ar to Latvijas U20 izlasei, lai turpinātu cīņu par vietu ceturtdaļfinālā, būs obligāti jāuzvar ungāri, kā arī jācer uz to pašu ungāru un britu neveiksmēm.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 14 punktiem bija Gediminas Zaļalis, bet attiecīgi 12 un 11 punkti Denisa Krestiņina un Mariuša Grigoņa kontā. Latvijas U20 izlases labā 12 punktus guva Rolands Šmits.

Lietuva U20 - Latvija U20 74:43 (18:10, 14:9, 14:14, 28:10)Latvija U20: Šmits 12, Gludītis 8, Geks 6, Pasečņiks 5 (8 ab), Krastiņš 4, Gromovs 4, Lasmanis 2, Engers 2, Žvīgurs, Štelmahers, Pļavnieks, Pāže.