15.11.2015. 23:25
Latvijas U19 futbola izlase šovakar ar rezultātu 0:3 atzina mājinieku īru pārākumu un zaudēja jebkādas cerības uz izkļūšanu no kvalifikācijas grupas.

Galvenais treneris Vladimirs Babičevs salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli sākumsastāvā veica vienu maiņu, Ričarda Korzāna vietā sūtot Ēriku Šilingu. Īri rezultātu atklāja jau devītajā minūtē, kad izcēlās Jūens Mulhērns (1:0). Otrā puslaika sākumā Džeisons Maklelands dubultoja pārsvaru (2:0), bet 64. minūtē Mulhērns guva savus otros vārtus (3:0). Sitienu skaita ziņā īri bija pārāki - 15:7 (6:2 rāmī) -, savukārt stūra sitienus vairāk izpildīja Latvijas komanda (6:4).

Eiropas U19 čempionāta kvalifikācijas turnīrā piedalās 52 komandas. Pašreizējā Eiropas čempione Spānija automātiski iekļuvusi Elites kārtā, kamēr šīs sezonas finālturnīra rīkotāja Vācija jau gaida savus pretiniekus sezonas izšķirošajās spēlēs 2016. gada 11. līdz 24. jūlijā. Elites kārtā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas, kā arī viena labākā trešās vietas ieguvēja.

Elites kārtas izloze paredzēta 3. decembrī Nionā, kur komandas tiks izlozētas septiņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Grupu turnīra uzvarētāji pievienosies Vācijai finālturnīra dalībnieku pulkā. Finālturnīrā Eiropas labākās komandas tiks sadalītas divās apakšgrupās, no kurām divas labākās izlases iekļūs pusfinālā, tālāk noskaidrojot finālistus un 2016. gada Eiropas čempionus.

Īrijas U19 – Latvijas U19 3:0 (1:0)Vārti: Mulhērns 9', 64', Maklelands 56'Brīdinājumi: Maklelands - Jakovļevs, Dobrecovs, Zalaks, KorzānsLatvija: Zommers, Sorokins, Džeriņš, Gulbis, Deružinskis (Grjaznovs 67'), Jakovļevs, Juhņevičs, Zalaks, Dobrecovs, Tumanovs (Rubezis 52'), Šilings (Korzāns 76')

Vladislavs Lazarevs 25.11.1997. Vārtsargs Šitika Futbola skola
Kristaps Zommers 07.01.1997. Vārtsargs Parma FC (Itālija)